Nasıl Yapılır?

YouTube Videoları Bir Döngüde Nasıl Tekrarlanır

YouTube videolarını tekrarlamanın en basit yolu bu yazımızda okumaya devam edin.

Abone Ol

YouTube videolarını tekrarlamak beklediğinizden daha kolaydır. Genellikle bir kez bir YouTube videosu izlemek istersiniz veya bir şarkıyı defalarca dinlemek istediğinizde, bazen tekrarlayan bir videoyla karşılaşırsınız. Ortam müziği, ASMR videoları, beyaz gürültü ve yağmur efektleri sonsuz döngü için en önemli adaylardır.

YouTube’un kendisi otomatik olarak bunu yapmanın bir yolunu sunmasa da (yalnızca video sona erdikten sonra ‘tekrarla’ düğmesini fiziksel olarak tıklayarak) tekrarlanan videoları basitleştiren üçüncü taraf araçlar vardır.

Bunların çoğu çok basit, ancak en sevdiğiniz videolardan daha fazlasını almanıza ve sadece ihtiyacınız olan parçayı döngüye almanızı kolaylaştırmak için birkaç kullanışlı ekstra araç sunan uygulamalar da var. Her şeye yeniden başlamak istediğinizde en iyi seçenekler burada.

Özellikle müzik dinliyorsanız, en iyi MYT Material yazılımına yönelik kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, videoları doğrudan PC’nize almak için en iyi YouTube indirici uygulamamıza bir göz atın.


1. InfiniteLooper

Bir videoyu InfiniteLooper ile tekrarlamak daha kolay olamazdı. YouTube üzerinden kopyaladığınız URL’yi sağlanan kutuya yapıştırın veya istediğiniz videoyu aramak için kullanın, ardından doğru klibi seçin ve oynatmaya başlayın.

Videonun yalnızca bir bölümünü yeniden oynatmak istiyorsanız (örneğin, sonunda nasıl abone olunacağının açıklamasını atlamak isterseniz), videonun hangi bölümünü tekrarlamak istediğinizi seçmek için video penceresinin altındaki kaydırıcıları kullanabilirsiniz.


2. EndlessVideo

EndlessVideo, bir URL’ye yapıştırmanıza veya tekrarlamak istediğiniz videoyu bulmak için bir kelime öbeği aramanıza olanak tanıyan InfiniteLooper’a çok benzer. Bununla birlikte, bazı önemli farklılıklar vardır.

EndlessVideo ile, döngüdeki videolarınızı kaydetmek için bir hesap oluşturabilir (veya Google’ı kullanarak giriş yapabilirsiniz), böylece daha sonraki bir tarihte geri dönmeyi kolaylaştırabilirsiniz. InfiniteLooper‘da olduğu gibi, döngünün nerede başlayıp biteceğini seçebilirsiniz, ancak özellikle iyi çalışan bir şey bulduysanız, bunu bir arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

Görünümlere rağmen, ‘İndir’ düğmesi ilmekli videonuzu hemen kaydetmez; aslında VDownloader adlı bir programın bağlantısı. Bir klibi kaydetmek istiyorsanız size iki seçenek sunan bu web uygulaması ile ister free olarak tasarladığınız tekrar videonuzu indirebilir isterseniz de yetkili kullanıcılar için tasarlanmış 29$ değerindeki paketi satın alabilirsiniz.


3. YouTube Tekrar Düğmesi

Bu araç özellikle kullanışlıdır, çünkü bir web sayfası yerine bir tarayıcı uzantısı biçimindedir.

Kullanmak için uzantıyı yüklemeniz ve YouTube ayarlarınızı değiştirmesine izin vermeniz yeterlidir. Artık Chrome’u kullanarak YouTube’a göz atarken, oynatılan bir videonun üzerine gelip ‘oynat’ düğmesinin solunda görünen ‘tekrarla’ düğmesini tıklayabilirsiniz.

Farklı bir sekmeye geçmeden veya YouTube tarama deneyiminizi kesintiye uğratmadan videoları tekrarlamanın harika bir yolu diyebiliriz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Etiketler
Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: