Nasıl Yapılır?

Playstation 5 ‘de Spotify Nasıl Bağlanır

Oyun oynarken arka planda şarkı dinleyenlere iyi haber, Playstation 5 'de Spotify doğrudan bağlayabilirsiniz.

Abone Ol

Uzun süredir satışa çıkması beklenen Playstation 5 gerek tasarımı gerekse özellikleri açısından büyük ilgi toparladı. Ülkemizde ise 8.299 ₺ ‘lik bir fiyat ile satışa sunuldu. Ülkemiz şartlarında kimi kullanıcılar için satış fiyat biraz yüksek olsa da büyük rağbet haberleri yapıldı. Bu makalemizde yeni Playstation 5 ‘in Spotify ile nasıl bağlanacağını anlatıyoruz, okumaya devam edin.

Tıpkı Playstation 4’de olduğu gibi bir savaş ortasında ya da açık dünya oyunlarında arka planda bir şarkı çalmasını isteyen oyuncular veya yayıncılar oluyor. Önceki sürümünde yer alan özelliği Sony yeni ürünü olan Playstation 5 ‘de entegre etti. Oluşturduğunuz playlistler ve podcastler arasında rahatlıkla gezinebilirsiniz.

Spotify ile nasıl bağlantı kurulur?

Playstation Music altında Spotify abonelikleri Playstation Store üzerinden satın alamaz veya yenileme işlemi yapamazsınız. Müzik keyfi için öncesinde Spotify Premium hesabına sahip olmanız gerekir. Buraya tıklayarak Spotify Premium hesaba abone olabilirsiniz. Öğrenciler için ilk 3 ay ücretsiz sonrasında aylık 8.99 ₺ gibi bir meblağ ile sahip olabilirsiniz.

  • Wireless kumandası ile kontrol ederek medya ana sayfanızdan Tüm Uygulamalar ‘ı seçin.
  • Açılan uygulamalar ekranından Spotify > İndir‘i seçerek indirin ve kurulmasını bekleyin.
  • Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra Kaydol veya Oturum aç seçeneklerini izleyerek hesabınıza erişin.
  • Son adım olarak Hesapları Bağla’yı seçin.

Her şey bu kadar oyunlarınızı oynarken arka planda müzik dinlemenin keyfine bakın, iyi oyunlar.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu