HaberTeknoloji Haberleri

Google, Asistan’ın Ay Sonunda Milyarlarca Cihazda Olacağını Duyurdu

Abone Ol

Google’ın hedefi, Android‘de olduğu gibi ses odaklı yardımcı olarak adlandırdığımız Google Asistanı’nı, tüm cihazlara yerleştirmekte ve sayamayacağımız kadar çok cihaz olduğu da aşikar.

Yerleştirmeler devam ederken oldukça iyi bir ilerlemeler kaydeden Google, dün sabah CES’de bir miktar istatistik güncellemesi bıraktı.

Google Asistan
Bırakılan istatistiklere göre Google, bu ayın sonunda Google Asistan‘ın toplam 1 milyar cihazda olmasını bekliyor.Bir yıl önce yaklaşık 400 milyon cihaza gelmişti.

Google, 2016 yılının Mayıs ayında Asistan hakkında tekrar açıklama yapmıştı. O yılın ekimine kadar Pixel / Pixel XL‘e piyasaya sürülmüştü. Günümüzde televizyonlarda, akıllı hoparlörlerde, tabletlerde, akıllı saatlerde ve piyasaya çıkan hemen hemen her yeni Android telefonlarda Google Asistan’ın olmasını hedefliyor.

Google Asistan’ın gerçek kullanıcı sayısını tam olarak bilmek zor ama bu kesinlikle bir milyar değil. Bir yandan, Google Asistan kullanıcıları muhtemelen aynı anda birden fazla cihazda, telefonlarında, tabletlerinde kullanmaya başladı. Diğer taraftan, birçok cihazda özelliklede Google Home’u birden fazla kişi tarafından kullanılması amaçlanmıştı ve amaçlandığı gibi de oldu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

23 Yorum

  1. Google Asistan ile ilgili gelişmeleri olanak buldukça takip etmeye çalışıyorum. Bu akıllı teknolojiler hayatımızı çok kolaylaştırsa da beraberindeki güvenlik riskleri beni düşündürmüyor değil açıkcası. Yaşayıp göreceğiz. Bilgiler için teşekkürler.

    1. Bu denli yayılmış bir sistemin pek güvenlik açığı olacağını sanmıyorum. Ayrıca olursa da hemen ilgileneceklerini düşünüyorum. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

  2. Aynen durum öyle gözüküyor retina hatlarından parmak izine kadar kayıt altına alınıyor. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: