HaberTeknoloji Haberleri

Microsoft O Cihazlardan Güncellemelerini Geri Çekti

Microsoft, Windows 10 Mayıs güncelleştirmesini GPU sorunları nedeniyle bazı Surface Book 2 aygıtlarından aldı

Abone Ol

Güncelleştirme, bilgisayarın ayrık Nvidia GPU‘yu tanımamasına neden olabilir.
Microsoft, ayrık Nvidia GPU’nun işletim sistemindeki aygıt yöneticisinden kaybolmasına neden olan ve ardından güvenilen uygulamalara veya oyunlara neden olabileceği bir sorun nedeniyle, Windows 10 Mayıs 2019’daki bazı Windows 7 dizüstü bilgisayar güncellemeleri için bir uyumluluk bekletti. Bu GPU’da sorunların ZDNet ile yapılması.

Bu sorun küçük bir Yüzey Kitabı 2 aygıtları alt grubunu etkiliyor – yalnızca ayrık Nvidia GPU’ları olan yüksek kaliteli modeller – ancak Microsoft’un kendi bünyesindeki donanımda ortaya çıkması daha önemli. Şirket sorunu çözene kadar Nvidia donanımına sahip Surface Book 2 sahipleri Mayıs 2019 güncellemesini indiremez.

Microsoft Güncelleme

Bu, Microsoft ’un Mayıs 2019’da yapılan güncellemeyle ilgili ilk sorunu değil: ZDNet’in de belirttiği gibi, şirketin “yükleme sırasında uygun olmayan sürücü atama” nedeniyle takılı USB depolama aygıtına veya SD kartına sahip cihazlar için benzer bir bekletme yapması gerekiyordu. Neyse ki, bu durumda düzeltme daha basitti: sadece takarken harici depolama alanınızı fişten çekin.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

Ahmet Deniz

Yerli ve yabancı kaynaklardan okuduğum haberleri hızlı ve güncel biçimde aktarmak için buradayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu