Teknoloji Haberleri

Eğer iPhone’nunuzun Pilini Değiştirirseniz Bu Özelliğe Veda Etmeniz Gerekecek

‘Pil Sağlığına’ veda mı etmek istiyorsunuz?

Abone Ol

Pili değiştirmek, eski bir iPhone‘un ömrünü uzatmanın bir yolu olabilir; ancak doğrudan Apple‘a veya yetkili sağlayıcılarından birine gitmek yerine üçüncü taraf bir hizmeti kullanmayı seçtiyseniz, bir özellik için erişiminizi kaybetmiş olabilirsiniz.

Pil Sağlığı‘ telefonunuzun pil performansını günden güne izlemenin bir yoludur. iOS 11.3‘te tekrar tanıtıldı, ancak şimdi telefonunuz yetkili bir Apple sağlayıcısı tarafından kurulmamış bir batarya tespit ederse kısıtlanacak.

İFixIt’e göre , kullanıcılar “Bu iPhone’un orijinal bir Apple pili olduğunu doğrulayamıyorum. Bu pil için sağlık bilgisi bulunmuyor” mesajını alıyor.

Pil Sağlığına Veda Edebilirsiniz
Pil Sağlığına Veda Edebilirsiniz

Pili değiştirmek için bir Apple Store’a veya bir Apple yetkili servis sağlayıcısına giderseniz, bu özelliği kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak bu yalnızca Apple tarafından önerilmeyen başka bir servisi tercih ediyorsanız geçerlidir.

Şimdiye kadar, bu değişiklik yalnızca iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR‘ı etkiliyor gibi görünüyor , ancak iOS 13 yazılımını ve ötesini kullanmaya yaklaşan iPhone’larda da etkili olması muhtemel.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu