HaberTeknoloji HaberleriUygulamalar

Spotify ’ın Mac ve Windows Uygulamalarına Chromecast Desteği Geldi

Spotify nihayet beklenen bir güncelleme ile Windows ve Mac uygulamalarına da Chromecast desteği getirdi. Artık masaüstü uygulamasında da Chromecast'e bağlı cihazlarda müzik oynatabileceksiniz.

Abone Ol

Spotify’ın Mac ve Windows uygulamaları artık 9to5Google raporlarına göre Chromecast cihazlarına akış yapmaya hazır hale getirildi. Daha önce bu uygulamalar önceden var olan Chromecast akışlarını kontrol edebiliyordu, ancak doğrudan başlatamıyordu. Bunun yerine, Spotify Connect kullanılarak masaüstü uygulaması aracılığıyla kontrol etmeden önce iOS veya Android’de bir Chromecast akışı başlatmanız gerekiyordu.

Masaüstü uygulamalarında, Spotify Connect akışıyla arayüzün sağ alt kısmındaki “Kullanılabilir Cihazlar” düğmesini tıklayarak aynı şekilde bir Chromecast akışı başlatabilirsiniz. Buradan, artık Google Cast ve Spotify Connect özellikli hoparlörleri içeren akış cihazlarınız arasında seçim yapabilirsiniz.

Masaüstü uygulamasının 1.1.38 sürümü ile gelen işlevsellik, kullanıcıların yıllardır istediği bir şeydir. Spotify’ın hem web oynatıcısında hem de masaüstü uygulamasında kullanılabilen özellik, Spotify kullanıcılarının Chromecast’e bağlı tüm cihazları ekstra bir işlem olmadan oturdukları yerden görmelerini ve bu cihazlarda çalan müziği kolaylıkla kontrol edebilmesine imkan sağlıyor. Elbetteki yeni özelliği kullanabilmek için öncelikle masaüstü ve diğer platformlardaki uygulamalarınızı en güncel sürüme yükseltmeniz gerekiyor.

Spotify’ın yeni Chromecast özelliği aşağıdaki gibi görünüyor.

Spotify ’ın Mac ve Windows Uygulamalarına Chromecast Desteği Geldi

‎Spotify New Music and Podcasts
‎Spotify New Music and Podcasts

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu