Android & iOSMobil & PC

İnternet Üzerinden Ücretsiz Mesaj (SMS) Gönderme

İnternet üzerinden ücretsiz olarak istediğiniz kişi veya kişilere mesaj atabilirsiniz. Evet bazılarınız bu nasıl mümkün olur diyebilir. Nasıl olduğunu ve işlediğini bu yazımda Tüm detaylarına inerek anlattım.
 
Ücretsiz Mesaj (SMS) Gönderme
 

Yükselen telefon faturalarından endişelenen bizler için gayet güzel bir altyapı olduğunu demeden geçemeyeceğim. Bizi büyük bir dertten kurtaran bu altyapı sayesinde Hem yurt içi hemde yurt dışı numaralarına istediğiniz gibi mesaj (SMS) atabilirsiniz.

Çekici ve kullanımı kolay arayüzü sayesinde zaman harcamadan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik tek seferlik olmayan mesaj gönderme işlemi defalarca yapabilir, isterseniz de arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi sohbet edebilirsiniz.

 

Not : Bizzat kendim tarafından test edilmiştir. Asla SMS gönderme işlemleri ücrete tabi tutulmaz.

Ücretsiz Olarak Nasıl Mesaj Attılır?

  • İlk önce Globfone resmi web sitesine giriyoruz. Buradan tıklayarak web sitesine gidebilirsiniz.
  • İlk olarak girdiğiniz sayfada açılan bölümden mesaj göndermek istediğiniz kişinin numarasının kayıtlı olduğu ülkeyi seçiniz. ( Ülkeler Alfabetik sıraya göre dizilmiştir. Arama yaparak ülke seçimi yapabilirsiniz. )
  • Ülke alan kodunu seçtikten sonra başına “0” koymadan mesaj göndermek istediğiniz kişinin numarasını yazınız. Örnek : TR +90 507111 1111
  • Sıra geldi mesajınıza. Burası size kalmış, mesaj içeriğini dilediğiniz gibi yazabilirsiniz. 160 karakter kısıtlama olduğunu belirtmemde fayda var diye düşünüyorum. Mesaj gönderdiğiniz kişi veya kişiler gönderenin kim olduğunu bilmesini istiyorsanız mesajınızın sonuna isminizi belli etmeniz gerekir.
  • Mesaj içeriği de girildikten sonra robot olmadığınızı kanıtlamak için “Ben robot değilim” aracını işaretleyip onay olmanız gerekir.
  • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra “Metin Gönder” butonuna tıklayın. ( Mesajınızın iletimi, site yoğunluğuna göre genelde 20 ila 30 saniye arasında gerçekleşir. )

Mesajınız, mesaj gönderdiğiniz kişiye +45 92 17 22 04 numarasından veya bunun benzerlerinden gelecektir. O yüzden tekrar diyeyim mesajınızın sonunda isminizi belirtmenizde fayda var.

İlgilli :  Google, Asistan’ın Ay Sonunda Milyarlarca Cihazda Olacağını Duyurdu
Etiketler
Daha Fazla Göster

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

6 Yorum

    1. Pek bir sıkıntıya sokacağını düşünmüyorum. Ama yine de dediğiniz gibi yapmakta fayda var reklam işini. Benim yazımda bu konuya yer verme amacım sadece sohbet ve mesajlaşma için. Teşekkürler düşünceni bizimle paylaştığınız için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı