1. Ana Sayfa
  2. Haber

Microsoft Yanlışlıkla Xbox Series X’in Lansman Tarihini Açıkladı

Xbox Series X'in Lansman Tarihini Açıkladı
+ - 0

Microsoft, gelecek nesil oyun konsolu Xbox X Serisi hakkında zaten çok şey açıkladı. Yeni özellikler, yeni kontrolör, tasarım, geriye dönük uyumluluk ve hatta konsolun yanında piyasaya sürülecek olan başlıklar hakkında fikirden yola çıkarak. ABD merkezli teknoloji devinin onayladığı bir diğer önemli bilgi Holiday 2020 lansman zaman dilimi ve henüz resmi bir tarih açıklanmadı. Ancak görünüşe göre şirket yanlışlıkla Xbox  X Serisi’nin lansman tarihini tam olarak açıkladı.

Hatırlayabiliyorsanız, şirketin Xbox Serisi X ile birlikte piyasaya sürülmesi beklenen birkaç oyunu Microsoft’un resmi Blog web sitesi üzerinden doğruladığını belirterek ve bu oyunlardan biri Yakuza: Like a Dragon olduğunu söylememizde fayda var. Oyun zaten Xbox Live, Steam ve diğer platformlarda ön sipariş için mevcut, ancak Live listesinin 13 Kasım’da piyasaya çıktığı açıkça belirtiliyor. Bir lansman başlığı olan ve 12 Kasım’da piyasaya sürülen Yakuza , aynı gün X Serisi lansmanını da ima ediyor.

Xbox Series X'in Lansman Tarihini Açıkladı

Microsoft Xbox Series X Özellikleri

Şirkete göre, X Serisi en güçlü oyun konsolları arasında olacak. İşte şimdiye kadar bildiğimiz bazı özellikler.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]

İşlemci: 3.8GHz’de 8x Zen 2 Çekirdek
GPU: 12 TFLOP, 1.825GHz’de 52 CU, Özel RDNA 2
Bellek: 16 GB GDDR6
Depolama: 1 TB özel NVMe SSD
Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray

[/box]

Bunun dışında Xbox One X’in HDMI 2.1 çıkışı, 3x USB 3.2, Ethernet bağlantı noktası, genişletilebilir depolama yuvası ve Blu-ray disk ile gelmesi bekleniyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yorum Yap