Mobil & PCNasıl Yapılır?Uygulamalar

Discord ‘da Oynadığınız Oyun Nasıl Gizlenir

İletişim açısından çok verimli olan Discord uygulamasının oynadığınız oyunu başkasına göstermesi sizi rahatsız edebilir.

Abone Ol

Oyuncular için iletişim önemlidir. Multiplayer oyunlarda oyuncular kendi takımıyla iletişim halinde kalmak için genellikle Discord uygulamasını kullanır. İletişiminize katkı sağlayan bu uygulama oyun sırasında aktif olan özelliği yüzünden sizi ele de verebilir.

Discord, arkadaşlarınıza oynadığınız oyunları otomatik olarak gösterir. Bir oyun Discord’un Zengin Varlık özelliğini kullanıyorsa, arkadaşlarınız oyunda nerede olduğunuzu bile görebilir. Oyun oynarken bu özelliği nasıl devre dışı bırakabileceğiniz ve gizliliğinizi nasıl artırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Adınızın ve avatarınızın sol alt tarafında bulunan dişliyi tıklayarak Discord’daki Ayarlar menüsünü açın.

Discord 'da Oynadığınız Oyun Nasıl Gizlenir

Soldaki “Oyun Etkinliği” sekmesine gidin. “Şu Anda Oynanılan Oyunu Durum Mesajı Olarak Göster” özelliğini devre dışı bırakın, Discord oyun etkinliğinizi paylaşmayı durduracaktır.

Discord 'da Oynadığınız Oyun Nasıl Gizlenir

Artık ayarlar ekranını kapatabilirsiniz.

Discord’un başkalarına ne oynadığınızı, oyununuzun durumu hakkındaki meta verileri veya hatta Spotify’da dinlediğiniz şeyleri göstermesini istiyorsanız, aynı adımları kullanarak bu ayarı tekrar etkinleştirebilirsiniz.

İsterseniz video eşliğinde yapabilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu