Nasıl Yapılır?Oyunlar

Steam ‘in Sohbet Filtresi Nasıl Devre Dışı Bırakılır (veya Özelleştirilir)

Steam, hem Steam sohbetinde hem de filtreyi destekleyen oyunlarda varsayılan olarak küfür ve hakaretleri filtreler.

Abone Ol

Size direk edilen haretleri görmek ve Steam ‘in sohbet filtresini devre dışı bırakmak istiyorsanız, bu mümkün yapabilirsiniz. Filtrelemek istediğiniz kendi kişisel kelime listenizi bile ekleyebilirsiniz.

Bu ayar, Steam hesap tercihleri ​​sayfanızda mevcuttur. Erişmek için, Steam penceresinin sağ üst köşesindeki hesap adınıza tıklayın ve Mağaza Tercihleri ni seçin.

Steam'in Sohbet Filtresi Nasıl Devre Dışı Bırakılır (veya Özelleştirilir)

“Topluluk İçeriği Tercihleri” bölümüne gidin. Sohbet Filtreleme altındaki seçenekler Steam’in sohbet filtresini kontrol eder.

Steam’in sohbet filtresini devre dışı bırakmak istiyorsanız, Dil Tercihleri altında Ağır küfür veya hakaretleri filtreleme yi seçin. Ağır küfürlere izin ver, ancak hakaretleri filtrele seçeneğini de belirleyebilirsiniz.

Varsayılan seçenek aşırı küfür ve hakaretleri” ♥♥♥ “veya” *** “ile filtrele.

Steam'in Sohbet Filtresi Nasıl Devre Dışı Bırakılır (veya Özelleştirilir)

Varsayılan olarak, Arkadaşlarımdan gelen metinleri filtreleme seçeneği etkindir. Steam, arkadaşlarınızın mesajlarda gönderdiği saldırgan kelimeleri filtrelemez. Steam’in bu filtrelemeyi arkadaşlarınızın mesajlarına da uygulamasını tercih ediyorsanız, bu kutunun işaretini kaldırabilirsiniz.

Filtrelenecek Ek Sözcükler altında, filtreyi tamamen özelleştirebilirsiniz. Steam filtresini başka bir kelime yapmak için, “Bu kelimeleri her zaman filtrele” kutusuna yazın ve “Ekle” yi tıklayın. Steam’in belirli bir kelimeyi asla filtrelememesini sağlamak için, Bu kelimeleri asla filtreleme kutusuna yazın ve ekle ye tıklayın.

İndir düğmesini tıklayarak listeleri metin dosyaları olarak da indirebilirsiniz veya Yükle düğmesini tıklayarak bir metin dosyasından bir kelime listesi yükleyebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, Tercihler sayfasından çıkmanız yeterlidir. Kaydet düğmesine tıklamanız gerekmez. Değişiklikleriniz anında uygulanacaktır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu