1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp Milyonlarca Telefonda Çalışmayı Durduruyor

featured
+ - 0

Yalnızca eski işletim sistemlerini destekleyen Android ve iPhone cihazları artık Facebook‘a ait uygulamayı çalıştıramayacak. WhatsApp bu hareketin amacının kullanıcılarının güvenliğini korumak için gerekli olduğunu söyledi.

Android 2.3.7 ve daha eski sürümleri ve iPhone iOS 8 veya daha eski sürümlerini kullanan akıllı telefonlar, güncellemeden etkilenen cihazlar.

WhatsApp‘ın desteği bıraktığı işletim sistemleri, artık güncellenmeyen veya yeni cihazlara yüklenmeyen eski işletim sistemli cihazlar.Çoğu kullanıcı, mesajlaşma servisini kullanmaya devam etmek için işletim sistemlerini güncelleyebilir.Ancak, yalnızca iOS 7’yi destekleyen iPhone 4 gibi bazı cihazlar artık uygulama ile uyumlu olmayacaktır.On yılın en çok indirilen uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcıları ilk kez 2017’de bu değişikliklerin gerçekleşeceği konusunda uyardı.

Şirket için bir sözcü, “Bu bizim için zor bir karardı, ancak insanlara arkadaş, aile ve WhatsApp kullanan sevdiklerinizle daha iyi iletişim kurmaları için doğru karar” dedi.


İşte Karardan Etkilenen Cihazlar

Samsung Galaxy Ace 2

Samsung Galaxy W

HTC Wildfire S

Samsung Galaxy Ace

Huawei Ascend Y200

Huawei Ascend Y100


WhatsApp buradan indirebilirsiniz

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: Unknown
Price: Free
‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yerli ve yabancı kaynaklardan okuduğum haberleri hızlı ve güncel biçimde aktarmak için buradayım.

Yorum Yap