İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Apple Bütçeye Uygun Bir iPhone 9 Plus Üretebilir

featured
+ - 0

Apple, sadece bir iPhone 9 (veya iPhone SE 2 ) değil, bir iPhone 9 Plus da yayınlayabilir.

9to5Mac’a göre, iOS 14 kodu telefonun daha büyük bir versiyonunun ipuçlarını içeriyor.

IPhone 9 bir süredir söylentiler ve son raporlarla  bu yılın Mart ayında piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Ancak şimdiye kadar telefonun “artı” boyutunda bir versiyonundan bahsedilmedi.

İPhone 9’un iPhone 8’in yerini alabileceği düşünüldüğünde, iPhone 8 Plus’ın yeni bir sürümü de olacağı mantıklı.

Söylentilerin başlangıç ​​fiyatı 399 dolarken, her iki telefonun da iPhone 11’e (699 dolardan başlayan) ve iPhone 11 Pro’ya (999 dolardan başlayan) bütçeye uygun alternatifler olması gerekiyor.

Ancak, her giriş seviyesinde olduğu gibi, bu özelliklerinin biraz daha tarihli olduğu anlamına gelir.

Kod temelinde, her iki telefonda da bir A13 Bionic çip (iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’daki işlemci) ve Touch ID’li fiziksel bir Ana Ekran düğmesi bulunacak gibi görünüyor. Bu arada iPhone 12 daha hızlı bir A14 çipine sahip olmalı.

Touch ID ile bile 9to5Mac, iPhone 9 kullanıcılarının hala Apple Pay, Express Transit ve NFC etiketlerini tarama yeteneğini kullanabileceğini belirtiyor.

Bu, iPhone 8 veya  X ile yapamayacağınız bir şey, bu yüzden en azından bazı süslü özelliklere sahip olacak. Muhtemelen iPhone 9’da 4,5 inç LCD ekran ve iPhone 9 Plus’ta 5.5 inç ekran göreceğiz.

Daha önce de belirtildiği gibi, Apple’ın bu ay bir etkinlikte telefonu açması bekleniyordu. Ancak son raporlar, üretim sorunlarının telefonun ve dolayısıyla etkinliğin başlatılmasını geciktirdiğini iddia ediyor.

Şirket henüz hiçbir şeyi onaylamamış olsa da, bu ay telefonu görmeyeceğiz. Özellikle Apple’ın WWDC’nin yalnızca koronavirüs salgını nedeniyle çevrimiçi olacağını duyurusu göz önüne alındığında .

Bu noktada, iPhone 9 tam anlamıyla hiç çıkmıyor gibi geliyor. Ama belki şirket onu Eylül ayındaki ana donanım etkinliğinde açıklayacak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap