Nasıl Yapılır?

PowerPoint ‘te Metnin İçine Resim Ekleme

PowerPoint 'de sunumunuzdaki başlıklara resimli dolgular ile daha iyi hale getirmeye ne dersiniz?

Abone Ol

PowerPoint sunusunun başlık metni genellikle oldukça büyüktür. Sununuz, sıkıcı siyah başlık metnini biraz daha renkli bir şeye dönüştürmekten yararlanabilirse, bunun yerine bir resim kullanın.

PowerPoint sunumunuzu açın ve içine renk dolgusu olarak resim ekleyeceğimiz metni içeren slayta gidin. Metnin, eklediğiniz görüntüyü tanıyabilecek kadar büyük olduğundan emin olun, metinden verim alabilmeniz için büyük olması önemlidir.

Bu örnekte aşağıdakileri kullanacağız:

  • Yazı tipi:Arial Black
  • Boyut:138 pt
  • Biçim:Kalın

Hazır olduğunuzda, metne tıklayıp metnin üzerinde imleci sürükleyerek seçin.

Menü çubuğunun üstünde “Biçim” sekmesi görünecektir. Burada, “WordArt Stilleri” grubunda “Metin Dolgusu” nu seçin.

Görüntülenen açılır menüden “Resim” i seçin.

Bir resim seçmek için üç seçenek sunan “Resim Ekle” iletişim kutusu görünecektir. Sizin için en uygun seçeneği seçin. Not: Simgeler kitaplığından arama yapmak teknik olarak bir seçenek olsa da, metninizi yalnızca yapılandırılmış olarak bırakır.


PowerPoint ‘te Bir Dosyadan Resim Ekleme

Bu seçeneğin belirlenmesi Dosya Gezgini’ni (Mac için Finder) getirir. Burada, eklemek istediğiniz görüntünün konumuna gidin, onu seçin ve ardından “Ekle” düğmesine tıklayın.


Online Resim Ekleme

Bu seçeneğin belirlenmesi Bing tarafından desteklenen bir çevrimiçi resim araması getirecektir. Arama çubuğuna aramak istediğiniz resim türünü girin veya ilgili resimlerden oluşan bir kitaplık açmak için arama çubuğunun altında bir konu seçin.

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, istediğiniz resmi bulup seçin ve “Ekle” yi tıklayın.

Görüntüyü nerede seçtiğinizden bağımsız olarak (kendi dosyanız veya çevrimiçi aramadan) “Ekle” yi seçtiğinizde, görüntü metnin içinde görünür.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu