1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

Telefonu Modem Olarak Kullanma – Wi-Fi Sinyal Artırıcı (Video)

Telefonu Modem Olarak Kullanma – Wi-Fi Sinyal Artırıcı (Video)
0

Gün içerisinde saatlerimizi geçirdiğimiz internet fazlaca zamanımızı çalsa da bir o kadarda eğlendiriyor. Bu sırada gerek oyunlar gerekse sosyal medya mecralarında dolaşırken internetin kesilmesini veya bağlantı sorunu yaşanmasını kimse istemez. Tamda bu durumda karşı karşıyayken telefonunuzun modem olmasına ne dersiniz?

Günümüz gelişen teknolojisi ile Wi-Fi alıcıları ne kadar gelişse de modemin evde bulunan konumundan kaynaklı düşük sinyal veya bağlantı sorununa maruz kalabiliyorsunuz. Eğer bu sorun bilgisayarınızda gerçekleşiyorsa işte burada Wi-Fi sinyal artırıcılar yardımınıza yetişiyor.

Xiaomi, TP-LINK gibi çoğu markanın sattığı Wi-Fi sinyal artırıcılardan alarak evinizdeki sinyal kalitesini artırabilirsiniz. Ama eğer bu sorunu satın alma işlemi olmadan gerçekleştirmek istiyorsanız bizi dikkatle takip ederek anlatılanları uygulamanız gerekiyor. Gerekli işlemleri uyguladığınız takdirde bilgisayarınızdan aldığınız Wi-Fi sinyalleri eskiye nazaran daha iyi olacak.

Öncelikle Android işletim sistemine sahip bir adet telefona sahip olmanız gerekiyor. Bu işlem sırasında telefonunuzun Wi-Fi alıcısını modem olarak kullanacaksınız.

Anlatılan adımları dikkatli bir şekilde adım adım uygulayın.

İsterseniz video eşliğinde de yapabilirsiniz.

Adım 1: Telefonunuzu normal bir şekilde Wi-Fi ağına bağlayın.

Adım 2: Kablosuz bağlantıyı sağladıktan sonra USB kablonu yardımıyla android işletim sistemine sahip telefonu bilgisayarınıza bağlayın.

Adım 3: Telefonda Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı sekmesine giderek USB üzerinden internet paylaşmayı aktif edin.

Tüm adımları anlatıldığı şekilde gerçekleştirdiğinizde bilgisayarınız artık interneti USB üzerinden kablo ile alacaktır. Bu işlemle birlikte Wi-Fi sinyal artırıcı almadan kendi sinyal artırıcınız ile bağlantı sorununun önüne geçeçeksiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir