İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Volkswagen 1960’ların İkonik Otobüsünü Elektrikli Otomobile Dönüştürdü

featured
+ - 0

Volkswagen, derin bir nefes alan ve koronavirüs salgını ile ilgisi olmayan yeni konsept otomobil için bir fikre sahip.

Salı günü, Alman şirketi yeni nesil mikro otobüsleri için çok elektriksel fikrini ortaya koydu. Dönüştürülmüş 1966 T1 Samba Otobüs e-BULLI tamamen elektrikli, ama son derece Retro görünüme sahip. Bu özel dönüştürülmüş model, Almanya’nın Hannover kentinde tasarlandı ve daha önceki bir yaşamda Kaliforniya yolları boyunca seyir aldı. Artık 45 kWh-lityum iyon pil ile tek bir şarjla 200 km gidebiliyor.

Malum elektrikli bir araca dönüşmesiyle arka plakasının arkasına gizlenmiş şarj portu ile yeni otobüse enerjisini verebileceksiniz.

T1 (Tip 1 olarak da bilinir) otobüsün iç kısımları, 60’ların görkemli günlerinden çok farklı görünüyor, çünkü iç kısmı ahşap zeminler ve yeni bir boya işi ile oldukça modern hale getirilmiş. Sekiz kişilik bir dijital ekrana sahiptir (elektrikli araç için mesafe hakkında bilgi içerir), ancak yine de birçok analog titreşimini korur. Önde basit bir retro radyo gibi görünebilir, ancak Bluetooth ve USB bağlantısı ile dolu bir teknoloji dozu var. Otomobili bir Volkswagen mobil uygulamasına bile bağlayabilirsiniz.

Bir göz atın:

Ayrıca panoramik katlanabilir bir çatı var. Gerçekten harika.

Avrupa’da, VW otobüs sahipleri bu konsept otomobile özlemle bakmak zorunda kalmayacaklar. Ama bu durum Türkiye’de güncel kurla nasıl olur bilemiyoruz. Elektrikli otobüs dönüşümleri 64.900 Euro fiyat etiketiyle fiyatıyla müşterileri karşılayacak. Seri üretime ne zaman geçileceğine dair herhangi bir haber yok.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yorum Yap