Genel HaberlerHaber

Perakende Sektöründe Koronavirüs Sebebiyle Online Satışlar Durduruluyor

Koronavirüs salgınının hızla yayılması üzerine binlerce mağazasını kapatan perakendeciler, şimdi de Online (e-ticaret) satışlarını durdurma kararı aldı. LC Waikiki, Mavi Jeans ve Twigy'nin Online (e-ticaret) satışa ara verme kararına diğer firmalarında dahil olması bekleniyor.

Abone Ol

Koronavirüs salgını nedeni ile binlerce mağazasını kapatan hazır giyim markalarında şimdi online satışlar da duruyor. İlk olarak LC Waikiki ve Mavi Jeans Online (e-ticaret) sitelerinde satışlarını kapattı. Yavaş yavaş diğer markaların da takip etmesi bekleniyor.

19 Mart’ta Türkiye çapında tüm mağazalarını kapatan LC Waikiki, internet sitesinden yaptığı açıklamada Online mağazasını kapatma kararı aldığını duyurdu. Mevcutta kargolanmayı bekleyen siparişlerin alıcılara ulaştırılacağını ve bir sonraki duyuruya kadar depo ve dağıtım operasyonlarını da durdurduğunu açıkladı.

29 Mart itibari ile online satışını durduran Mavi, internet sitesinden yaptığı açıklamada mevcut siparişleri en kısa sürede ulaştırılacağını, iade ve değişim süresinin ise sitemizin açılmasından itibaren 90 güne çıkardığını duyurdu.

31 Mart Saat 24:00 itibari ile online satışlar Twigy‘de de kapanmış durumda. İnternet sitesinden yaptığı açıklamada: KENDİ OHALİMİZİ İLAN ETTİK. E-ticaret sitemizin geçiçi olarak satışa kapatıldığı tarih ve saate kadar verilmiş olan siparişlerinizi kargoya teslim edileceğini ve iade kabulünün 10 Nisan 2020 tarihine kadar kabul edileceğini açıkladı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu