1. Anasayfa
 2. Haber

Microsoft, Outlook’u Daha Akıllı Hale Getiriyor

Microsoft, Outlook’u Daha Akıllı Hale Getiriyor
Outlook Artık Daha Akıllı
2

Microsoft’un çevrimiçi e-posta servisi Outlook.com kullanıyorsanız, şirketin daha güçlü olmalarını sağlamak için e-postalarına ve takvim araçlarına yeni ‘akıllı’ özellikler ekleyeceğini bilmek ve sizin buna biraz zaman ayırmanız memnun kalmanıza sebep olacak.

Microsoft , yeni özellikleri anons eden bir blog yazısında , onları akıllı yapan şeyin ne olduğunu açıklıyor. Her şeyden önce, Outlook’un yaklaşmakta olan toplantı ile ilgili bilgileri önermesine izin vermek için Microsoft Graph teknolojisini kullanan Meeting Insights var. Bu nedenle, toplantıda başvurabileceğiniz ilgili Office belgelerini bir araya getirebilir.

Microsoft, Bilgiler e-postayla paylaşılan dosyaları, SharePoint veya OneDrive‘daki genel dosyaları, toplantı konusundaki e-postaları, toplantı sırasında paylaşılan içeriği, toplantı notlarını ve toplantı sonrası içeriği gibi diğer tüm bilgileri her kişi için özel olarak hazırlar.

Toplantıları daha akıllı yapmak

Microsoft ayrıca, bir toplantıyı önerme yanıtı özelliğinin bir parçası olarak hızlı bir şekilde zamanlama özelliğini de ekledi. Önerilen yanıtlar, Outlook‘un size gönderilen iletilerin altında sağladığı önerilerdir. Böylece, Gmail’de olduğu gibi, yazmadan da hızlı bir şekilde yanıt gönderebilirsiniz.

Şimdi, Outlook bir e-postanın bir toplantı önerdiğini tespit ederse, ‘Bir toplantı planla’yı tıklayabilirsiniz ve önceden doldurulmuş bilgilerle bir toplantı formunu hızlıca oluşturabilirsiniz.

Outlook Artık Daha Akıllı

Bir toplantı planlarken, Outlook şimdi ‘Akıllı zaman önerileri’ sunuyor. Bu, toplantıya katılan kişilerin takvimlerini kontrol eder, ardından tüm katılımcıların ücretsiz olacağı günleri ve saatleri önerir.

Son olarak, Outlook.com ayrıca ofisinizdeki veya halka açık bir yerde bulunan konferans salonları da dahil olmak üzere toplantılar için önerilen yerler sunacaktır. Outlook ayrıca adresi, açılış saatlerini ve konum için iletişim bilgilerini gösterir.

Microsoft Outlook
Microsoft Outlook
‎Microsoft Outlook
‎Microsoft Outlook
The app was not found in the store. :-(

Bunlar, işletme kullanıcılarına ev kullanıcılarından daha fazla yardımcı olacak bazı güzel eklentilerdir ve Microsoft, bunları test ederken kullanıma sunmasıyla tüm Outlook.com kullanıcıları tarafından kullanılamaz.

Ancak, bazı kişilerin belirttiği gibi, bu özellik Microsoft’un e-postalarınızdan ve takvimlerinizden daha fazla bilgi topladığı anlamına gelir. Bazı insanlar bunun yeni özelliklerin rahatlığı için ödenen bir bedel olduğunu düşünebilirken, diğerleri e-postalarınızı okurken şirkette dehşete düşebilir. Sonuçta, birçok kişinin Gmail’den ayrılmasının nedeni Google’ın gözaltına alınmasından kaynaklanıyordu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Microsoft outlooku akıllı hale getirmekle akıllık etmiş aslında çok kulanışlı ama bir çok kimse bir haber biraz da reklam yaparsa kulanımı artacak bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 2. Guzel bilgilendirme oldu benim icin. Coğu kisinin haberi
  Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir