1. Ana Sayfa
  2. Haber

Facebook Koronavirüs İle Birlikte Gelen Yüksek Trafikle Baş Etmeye Çalışıyor

featured
+ - 0

Koronavirüs‘ün yayılması insanları evde kalmaya zorluyor ve sonuç olarak kablosuz servis sağlayıcılar üzerindeki yük artıyor. Son zamanlarda telekom operatörleri, Netflix, Amazon, YouTube ve diğerlerinden ağlardaki yükü hafifletmek için video içeriklerinin kalitesini düşürmelerini istedi. Şimdi, Facebook da koronavirüs nedeniyle bir sorunla karşı karşıya.

Sosyal ağ devi, koronavirüs salgını sırasında eşi görülmemiş bir trafik kaydettiğini ortaya koydu. Şirket, bu zor durumda hizmetinin güvenilirliğini korumaya çalıştığını açıkladı.

Resmi bir gönderide şirket;

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Bu acil durumlarda uygulamalarımızı hızlı, istikrarlı ve güvenilir tutmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hizmetlerimiz, Olimpiyatlar veya Yılbaşı Gecesi gibi etkinliklerde ani artışlara dayanacak şekilde tasarlandı. Ancak, bunlar nadiren olur ve onlara hazırlanmak için çok zamanımız var. COVID-19’un kullanım büyümesi sektörde benzeri görülmemiş ve neredeyse her gün kullanımda yeni artışlar yaşıyoruz.[/box]

Trafikteki bu ani artış Facebook üzerinde büyük baskı oluşturuyor ve şimdi tüm çalışanları bu zorlu durumdaki istikrarı korumak için evden çalışıyor.

Facebook’un yaptığı açıklama:

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Bu küresel halk sağlığı krizi ilerledikçe ve daha fazla insan topluluklarından fiziksel olarak ayrıldıkça, insanların bu süre zarfında bağlantılarımızı sürdürmek için hizmetlerimize güvenmeye devam etmelerini bekliyoruz ve bu bağlantıların insanların evde kalmasını kolaylaştırmasını umuyoruz.[/box]

Son zamanlarda Facebook, koronavirüs hakkında halka hızlı ve güvenilir bilgi vermelerine yardımcı olmak için BM ve UNICEF ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu ilişkilendirmeden sonra, yukarıda adı geçen kuruluşlar, kendileriyle Messenger aracılığıyla bağlantı kuran kullanıcılara ileti gönderebilecektir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yorum Yap