HaberKoronavirüsSosyal Medya

Facebook Koronavirüs İle Birlikte Gelen Yüksek Trafikle Baş Etmeye Çalışıyor

Yöneticilerin evde kal isteklerine uymaya çalışan halk soluğu sosyal medya ve video izleme uygulamalarında alıyor. Facebook hızlı yükselen trafikle baş etmek için çalışanları ile uzaktan çalıştığını açıkladı.

Abone Ol

Koronavirüs‘ün yayılması insanları evde kalmaya zorluyor ve sonuç olarak kablosuz servis sağlayıcılar üzerindeki yük artıyor. Son zamanlarda telekom operatörleri, Netflix, Amazon, YouTube ve diğerlerinden ağlardaki yükü hafifletmek için video içeriklerinin kalitesini düşürmelerini istedi. Şimdi, Facebook da koronavirüs nedeniyle bir sorunla karşı karşıya.

Sosyal ağ devi, koronavirüs salgını sırasında eşi görülmemiş bir trafik kaydettiğini ortaya koydu. Şirket, bu zor durumda hizmetinin güvenilirliğini korumaya çalıştığını açıkladı.

Resmi bir gönderide şirket;

Bu acil durumlarda uygulamalarımızı hızlı, istikrarlı ve güvenilir tutmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hizmetlerimiz, Olimpiyatlar veya Yılbaşı Gecesi gibi etkinliklerde ani artışlara dayanacak şekilde tasarlandı. Ancak, bunlar nadiren olur ve onlara hazırlanmak için çok zamanımız var. COVID-19’un kullanım büyümesi sektörde benzeri görülmemiş ve neredeyse her gün kullanımda yeni artışlar yaşıyoruz.

Trafikteki bu ani artış Facebook üzerinde büyük baskı oluşturuyor ve şimdi tüm çalışanları bu zorlu durumdaki istikrarı korumak için evden çalışıyor.

Facebook’un yaptığı açıklama:

Bu küresel halk sağlığı krizi ilerledikçe ve daha fazla insan topluluklarından fiziksel olarak ayrıldıkça, insanların bu süre zarfında bağlantılarımızı sürdürmek için hizmetlerimize güvenmeye devam etmelerini bekliyoruz ve bu bağlantıların insanların evde kalmasını kolaylaştırmasını umuyoruz.

Son zamanlarda Facebook, koronavirüs hakkında halka hızlı ve güvenilir bilgi vermelerine yardımcı olmak için BM ve UNICEF ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu ilişkilendirmeden sonra, yukarıda adı geçen kuruluşlar, kendileriyle Messenger aracılığıyla bağlantı kuran kullanıcılara ileti gönderebilecektir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu