HaberTeknoloji Haberleri

Xiaomi, Kablosuz Kulaklıklarını Akıllı Telefonlarının İçine Koymak İstiyor

Xiaomi 'nin kablosuz kulaklıkların saklanması ve şarjı konusu ile ilgili yeni birkaç fikirleri var gibi.

Abone Ol

Kablosuz kulaklıklarla ilgili en büyük sorunlardan biri , küçük kılıfları saklamak ve şarj etmek için her zaman yanınızda taşımanız gerektiğidir.Ayrıca, her zaman kulak içi kılıfla birlikte yanlış yerleştirme olasılığı vardır.Bu nedenle, Xiaomi şimdi kasayı tamamen ortadan kaldırmanın ve kulaklıkların telefonun içine yerleştirilmesini sağlamanın bir yolunu düşünüyor.Kulağa garip gelebilir, ancak yapılırsa kulak içi kulaklıkları güvenli bir şekilde taşıma işini halleder ve aynı anda şarj eder.

LetsGoDigital’in haberine göre Xiaomi, gelecekteki akıllı telefonların kulaklık yuvalarıyla gelmesini sağlamak için iki patent başvurusunda bulundu .Şirketlerin daha büyük piller ve daha ince tasarımlar için yerden tasarruf etmek amacıyla 3,5 mm kulaklık jakını telefonlardan çıkardığını düşünmek güzeldi.Ve şimdi iki kulak içi bir telefonun içine bir araya getirmenin yollarını düşünmüyorlar.Rapora göre, kulak içi kulaklıklar telefonun üst kısmındaki ilgili yuvalarına yerleştirildiğinde hoparlör olarak da kullanılabilir. “Bu kulak tıkaçlarına özgü, başını döndürme olasılığıdır. Kulak tıkaçları bölmede saklandığında, hoparlör yukarı bakar. Daha sonra onlar da başına bir telefon hoparlör,”görevi görebilir, böylece, biraz konut dışına kulaklıklar bırakabilir. LetsGoDigital Xiaomi kulaklık tam olarak ne hakkında çeşitli görüntü ve GIF paylaştı.

 

Xiaomi, Kablosuz Kulaklıklarını Akıllı Telefonlarının İçine Koymak İstiyor
Entegre kablosuz kulaklıklı Xiaomi akıllı telefon. (Görüntü kaynağı: LetsGoDigital)
Xiaomi, Kablosuz Kulaklıklarını Akıllı Telefonlarının İçine Koymak İstiyor
Entegre kablosuz kulaklıklı Xiaomi akıllı telefon. (Görüntü kaynağı: LetsGoDigital)

Xiaomi’den henüz resmi bir kelime yok ve elbette, Xiaomi’nin aslında içinde kulaklık yuvası olan bir telefon başlatıp başlatmayacağını bilmiyoruz. Bu, daha fazla maliyet doğuracak birçok yapısal değişiklik gerektirir. Ve içine iki tomurcuk sığdırmak için çok fazla alan gerektiğini unutmamak gerekir. Kulaklık jakını geri getirmek, buna kıyasla daha kolay bir şeydir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

Ahmet Deniz

Yerli ve yabancı kaynaklardan okuduğum haberleri hızlı ve güncel biçimde aktarmak için buradayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu