1. Ana Sayfa
  2. Haber

Siber Suçlular Coronavirüse Para Yatırtmaya Çalışıyor

featured
+ - 0

Siber suçlular,halkın  e-postalarına, sosyal medyalarına ve bankacılık hesaplarına girmeye çalışmak için halkın koronavirüs hakkındaki korkularını sömürüyorlar.

Hacker’lar,  siber tehdit istihbarat firması FireEye’nin uzmanlarının yaptığı açıklamada, korsanların koronavirüs hakkında bilgi vermek için e-postalar gönderdiğini ancak insanların bilgilerini teslim etmeleri için bu yola başvurdukları öğrenildi. Bazılarının vatandaşların bilgisayarını ele geçirebilecek kötü amaçlı yazılımlar bile içerdiği ortaya çıktı.


FireEye , medyaya hazırlanan paylaştığı kısa bir özetle , “Birçok kampanyada coronavirüs temalı kimlik avı kullanan  para hedefli hackerlar, Ocak ayından bugüne dramatik bir  aylık artışlarla gördük. ” dedi .
FireEye’de üst düzey yönetici, siber suç analizi olan Ben Read, bilgisayar korsanlarının insanların saldırılarda halkın endişe duyabilecekleri krizleri ve diğer haber olaylarını düzenli olarak kullandıklarını açıkladı. “Farklı bir konu kullanarak  aynı taktik” dedi.


Ancak nadiren , koronavirüs kadar küresel ilgi ve endişeyi paylaşıyor dedi. Sonuç olarak bilgisayar korsanları özellikle pandemiye odaklandı. E-posta, güvenlik sağlayıcıları, kapanışları ve diğer değişikliklerle ilgili bilgileri paylaşmak için hizmet sağlayıcıları, devlet daireleri ve okullar ile önemli bir iletişim şekli olmuştur. Hackerlar, sırayla, bu mesajları taklit etmeye çalışabilirler, dedi.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yerli ve yabancı kaynaklardan okuduğum haberleri hızlı ve güncel biçimde aktarmak için buradayım.

Yorum Yap