1. Anasayfa
 2. Twitter

Twitter, Bu Hafta Siber Saldırıda Yaklaşık 130 Hesabın Hedeflendiğini Söyledi

Twitter, Bu Hafta Siber Saldırıda Yaklaşık 130 Hesabın Hedeflendiğini Söyledi
0

Twitter Inc Perşembe günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, bilgisayar korsanlarının bu hafta siber saldırı sırasında yaklaşık 130 hesabı hedef aldığını söyledi. Bu olayda birçok tanınmış kişilik ve örgütün profillerinin tehlikeye atıldığını bildirdi.

Hackerlar, ABD başkanlık sistemlerine, ABD başkan adayı Joe Biden, gerçeklik TV yıldızı Kim Kardashian, eski ABD Başkanı Barack Obama ve milyarder Elon Musk dahil olmak üzere platformun en iyi seslerini kaçırmak için erişti ve dijital para talep etmek için kullandı.

Twitter, son açıklamasında, bilgisayar korsanlarının hedeflenen hesapların “küçük bir alt kümesini” kontrol edebileceğini ve onlardan tweet gönderebileceğini söyledi.

Şirket, saldırganların hedeflenen hesapların özel verilerine erişip erişemediğini değerlendirmeye devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Saldırıya uğrayan yüksek profilli hesaplar arasında rapçi Kanye West , Amazon.com Inc kurucusu Jeff Bezos, yatırımcı Warren Buffett, Microsoft Corp kurucu ortağı Bill Gates ve Uber Technologies Inc ve Apple Inc.’in kurumsal hesapları da vardı.

Twitter, etkilenen hesap sahipleriyle çalıştığını yineledi.

Twitter, Bu Hafta Siber Saldırıda Yaklaşık 130 Hesabın Hedeflendiğini Söyledi

FBI’ın San Francisco bölümü, bilgisayar korsanlığıyla ilgili bir soruşturmaya yol açıyor. Birçok Washington milletvekili de bunun nasıl gerçekleştiğinin hesabını istiyor.

Kolluk kuvvetleri, siber saldırganların olayda kripto para dolandırıcılığı yaptığını söyledi. Halka açık blockchain kayıtları, görünen dolandırıcıların 100.000 dolardan fazla kripto para aldığını gösteriyor.

Twitter, “Hâlâ atabileceğimiz daha uzun vadeli adımları değerlendirme sürecindeyiz ve mümkün olan en kısa sürede daha fazla ayrıntı paylaşacağız.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir