1. Ana Sayfa
  2. Haber

Huawei Mate 30 Çıkış Tarihi Belli Oldu

featured
+ - 0

Huawei‘nin bir sonraki amiral gemisi telefonu 19 Eylül’de çıkıyor.

Huawei Mate 30, Almanya’nın Münih kentinde Twitter‘da bir açılış etkinliğini duyurdu ve kısa bir tanıtım videosu ile şaşırtıcı bir şekilde telefonun kamerasının en önemli özelliklerinden biri olduğunu gösterdi.

Yayınlanan kısa filmin “seri” dediğini unutmayın; Huawei etkinlikte birden fazla telefonu açacak, muhtemelen Mate 30 ve Mate 30 Pro’yu sunacak.

Bu telefonun öncüsü Mate 20 Pro, 2018’in en iyi telefonlarından biriydi. Mate 30 telefonu şirketin yeni Kirin 990 yongasını ve (sızıntılara göre) dörtlü bir arka kamerayı da içerecek şekilde birinci sınıf özelliklere sahip olmasını bekleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Huawei Mate 30 Çıkıyor mu?

Mate 30’un sahip olamayacağı şeylerden biri, Google Play mağazası da dahil olmak üzere önceden yüklenmiş Google uygulamaları ve hizmetleridir.

Eğer doğruysa, bu şirket için büyük bir darbe olacaktır. Çin’de bu kadar önemli bir şey olmayacak ama küresel olarak, Gmail veya Google Haritalar’ın olmadığı bir Android telefon neredeyse hayal edilemez.

Yeni gelişmelerin takibindeyiz, sizde bizi takip edin.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yorum Yap