1. Anasayfa
 2. Haber

Hotspot İnternet Paylaşımı Artık Ücretli mi? Operatörlerden Son Açıklamalar

Hotspot İnternet Paylaşımı Artık Ücretli mi? Operatörlerden Son Açıklamalar
8

2019 daha gelmeden yeni yeni süprizler ortaya çıkarıyor. AKN’siz internete geçerken bizler;İlk duyduğumuzda şaka zannettiğimiz başka bir haberle sarsılıyoruz. Turkcell’den  abonelerine gönderilen mesajla ortaya çıkan  ve Müşteri hizmetlerininde doğruladığı bilgiye göre  iOS veya Android telefonlardaki hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan ‘kişisel erişim noktası’ özelliği kullananlar artık ek ücret ödeyecek. İlgili mesaja
göre uygulama 15 Ocak’ta başlayacak.

Söz konusu mesajda geçen ifadeler aynen şöyle “15.01.2019’dan itibaren mobil internet paylaşımlarınız aylık 9 TL le ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kurumsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır” denildi. 

Hotspot İnternet Paylaşımı

Turkcell, açıklama ardından gelen tepkiler üzerine geri adım attı. İnternet paylaşımı sırasında, müşterilerin güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalması sebebiyle 15 Ocak’tan itibaren hayata geçirecekleri yeni uygulama hakkında bilgilendirmede bulundu. Uygulama sayesinde “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” oluşturarak paketinizdeki interneti hiçbir ücret ödemeden paylaşılabileceği dile getirildi.

Türk Telekom ve Vodafone’nlulara müjde
Vodafone açıklamasında, “Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılarından ücret talep etmiyor” ifadelerine yer verildi.Türk Telekom ise yaptığı açıklamayla Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir.”denildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Yerli ve yabancı kaynaklardan okuduğum haberleri hızlı ve güncel biçimde aktarmak için buradayım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

Popüler Yorumlar
 1. Aynen herkes açısından iyi oldu bu. Yorumunuz için teşekkür ederiz Akif Bey.

 2. İnşallah öyle olmaz. Yoksa kullanıcıların yükü daha da artar.

Yapılan Yorumlar
 1. Bugün izlediğim haberlerde böyle bir şey olmayacağını söyledi şirketler.

  • Evet verilen kararlar ardından halkın tepkisi üzerine geri adım atıldı. Herhangi bir ücret söz konusu değil. Haberimizin son kısmında belirtilmişti zaten. İlginiz için teşekkür ederiz.

 2. İnşallah öyle olmaz. Yoksa kullanıcıların yükü daha da artar.

  • Olmus olsaydı sizinde dediğiniz gibi gerçekten ağır olabilirdi. Ama tepkiler üzerine geri adım atıldı. Ücretlendirme söz konusu değil. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

 3. Geri adım atmaları iyi olmuş, ellerine sağlık İsmail :)

 4. inşallah çözümlenir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir