Bilim HaberleriHaberKoronavirüs

Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı Korona Virüs Nedeniyle Ertelendi

Korona Virüsün etkileri hız kesmeden devam ediyor.

Abone Ol

Çin’in Pekin‘deki yıllık otomobil fuarı, yeni korona virüs nedeniyle ertelendi, çünkü enfekte olan kişilerin sayısı 71.000’i aştı.

21 Nisan’da başlaması planlanan Pekin Uluslararası Otomotiv Fuarı, korona virüs endişeleri nedeniyle iptal edilen veya ertelenen en son yüksek profilli etkinliktir. Resmi etkinlik web sitesinde organizatörler , gelecekte yeni bir tarihin açıklanacağını söyledi.

Bu ayın başlarında MWC, 24 Şubat – 27 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi beklenen Barselona‘daki etkinliğini iptal etti. Ertelenen olayların çoğu, virüsün kaynaklandığı ve enfeksiyonların büyük çoğunluğunun (bugüne kadar 70.000’den fazla) olduğu Çin’de ) meydana geldi. Korona virüs ayrıca, birçok küresel üretici ülkenin parça tedarik zincirine güvendiği için Çin ve yurtdışındaki otomotiv endüstrisini bozmuştur.

New York Times Pazartesi günü bildirdiğine göre, Çin hükümeti Komünist Partinin egemen olduğu yasama meclisinin yıllık oturumunu erteleyebilir. Ertelenen diğer etkinlikler arasında Credit Suisse Group AG’nin Asya yatırım konferansı ve 19 Nisan’da Şanghay‘da yapılması planlanan Formula 1 yarışı olan Çin Grand Prix‘si yer alıyor. Çin Grand Prix‘sinin organizatörü Juss Sports Group, Çin Halk Cumhuriyeti Otomobil ve Motosiklet Sporları Federasyonu (CAMF) ve Şanghay Spor İdaresi ile devam eden tartışmaların ardından ertelenmesini istedi.

Tamamen elektrikli motor sporları etkinliği olan Formula E, 21 Mart’ta Sanya için bir yarış erteledi.


Korona Virüste Son Durum

Enfekte Sayısı73.335
Ölü Sayısı1.873
Kurtarılan12.842

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Etiketler
Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı