1. Anasayfa
 2. Mobil & PC

iOS İçin Video Düzenleme Uygulamaları

iOS İçin Video Düzenleme Uygulamaları
iOS İçin Video Editörleri
3

İPhone’unuzdaki harika bir video düzenleyici ile, sıradan video klipler yerine imkansız kılacak profesyonel bir ortam sağlayabilirsiniz.

iPhone’lar video çekmek için mükemmel telefonlardır. Yeni telefonlar 60 fps’de 4K video çekebilir ve sarsıntıların en kötüsünü bile azaltmak için kaydı otomatik olarak dengeleyebilir.

4K çekim ve sarsıntı engelleme yapan bir telefon gerçekte harika, ancak en iyi sonuçları elde etmek için gerçekten bir video düzenleme uygulamasına ihtiyacınız var. Bu uygulama birden çok videoyu bir araya getirmenizi, başlıklar ve efektler eklemenizi, istenmeyen bölümlerden kurtulmanızı ve çekimlerinizi göstermek isteyeceğiniz bir şeye dönüştürmenizi sağlar.

App Store’da, sosyal medya paylaşımı için tasarlanan basit uygulamalardan tutun tüm videoları kolayca tasarlayabileceğiniz üst düzey uygulamalara ve belirli görevler için uzman uyg

iOS İçin Video Editörleri

ulamalara kadar çok sayıda video düzenleyici var. Bazıları ücretsiz, bazıları kullanışlı, bazıları ise ücretli. Arkadaşlarınızı eğlendirmek veya bir şaheser yaratmak isterseniz, bunlar Tekno Mercek olarak derlediğimiz uygulamalar.

1. iMovie

Sıradan video yapımcıları için en iyi iPhone video editörü diyebiliriz.

Fiyat: Ücretsiz | Çok parçalı editör: Evet | Filtreler: Evet | Doğrudan YouTube’a dışa aktar: Evet | 4K desteği: Evet

AirDrop üzerinden dosya paylaşımını destekler
Final Cut Pro ile uyumlu
Temalar ve video filtreleri

Apple iMovie’nin sıradan kullanıcılar için en iyi iPhone video editörü olduğunu düşünüyoruz. Çok etkileyici sonuçlar üretmek için yeterince güçlü, yeni başlayanlar için yeterince basit ve hiçbir paraya mal olmaz.

Tüm iOS video düzenleyicileri gibi, iPhone’da biraz karmaşık, ancak iPad’in daha büyük ekranında mükemmel ve daha kolay düzenleme yapabilmek adına klavye kısayollarını kullanmak için bir klavye bağlayabilirsiniz.

Beklediğiniz gibi, Apple’ın Fotoğraflar, iCloud Drive, Mail ve Mesajlar gibi diğer uygulama ve özelliklerine çok iyi bir şekilde entegre olur ve AirPlay üzerinden bir Apple TV’ye aktarabilirsiniz. 4K video, iPhone 6’dan sonra çıkan cihazlarda (ve iPad Air 2’den sonra) desteklenir.

‎iMovie
‎iMovie
Developer: Apple
Price: Free

2. LumaFusion

Deneyimli mobil video kameralar için daha gelişmiş seçenekler sunar diyebiliriz.

Fiyatı: $ 19.99 / £ 19.99 / 134.99 TL | Çok parçalı editör: Evet | Filtreler: Evet | Doğrudan YouTube’a dışa aktar: Evet | 4K desteği: Evet

Gelişmiş efektler (örn. Renk Parlaklığı)
Ücretsiz medya dahil
360 derece video desteği

İMovie’nin sizin için yeterince güçlü olmadığını fark ederseniz, LumaFusion , iPhone’da istediğiniz basitliği kaybetmeden birçok üst düzey video editörünün sunduğu özellikler ile videonu daha yükseklere çıkarabilirsiniz.

Üç ses / video parçası ve anlatım ve efektler için ek bir üç ses parçası olan iPhone için çok kanallı bir video editörüdür. Yerleşik efektlere ve geçişlere ek olarak yeşil (Green Screen) ve mavi ekran renk efektlerini de destekler.

LumaFusion – Video Editör

 

Yerel ve bulut depolamanın yanı sıra, WD Wireless Pro sürücülerini de destekliyor ve isteğe bağlı Storyblocks servisine abone olmak istiyorsanız binlerce telifsiz görüntü, video ve sese de erişebiliyorsunuz. Bu özellik size tasarım aşamasında büyük bir avantaj sağlar.

‎LumaFusion
‎LumaFusion
Developer: Luma Touch LLC
Price: ₺499,99+

3. Adobe Premiere Rush CC

Adobe’nin uzmanlığı, avuç içi büyüklüğünde bir video stüdyosuna küçüldü diyebiliriz.

Fiyat: Ücretsiz (uygulama içi satın alımlarla) | Çok parçalı editör: Evet | Filtreler:Evet | Doğrudan YouTube’a dışa aktar: Hayır | 4K desteği: Evet

Otomatik bulut senkronizasyonu
Uygulama içi video kaydı
Ücretsiz uygulama sınırlı ihracat seçeneklerine sahiptir

İPhone için bir video editörü olan Premiere Rush CC , dört video ve üç ses parçasıyla tipik olarak kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Adobe’nin iOS görüntü uygulamalarını kullandıysanız bunu da hemen alırsınız.

Ses araçları özellikle balanslama ve ses azaltma işlemlerinde iyidir, böylece anlatım her zaman netleşir. Üstelik uygulama Instagram, Facebook ve YouTube gibi büyük sosyal medya hizmetleri için hızlı dışa aktarımı kolaylaştırır. Ayrıca tasarladığınız projeler, Adobe’nin ağır video uygulaması olan Premiere Pro CC’de masaüstünde açılabilir.

Diğer Adobe iOS uygulamalarında olduğu gibi, ücretsiz teklif sınırlıdır. Yalnızca üç kez dışa aktarabilirsiniz. Sınırsız kullanım ve paylaşımın kilidini açmak için aylık 9,99 dolar gerekir. Size 100GB bulut depolama alanıyla birlikte iPhone, iPad ve masaüstü için bir lisans verir.

‎Adobe Premiere Rush for Video
‎Adobe Premiere Rush for Video

4. Film yapımcısı Pro

Filtreler ve metin efektleriyle dolu yaratıcı bir seçenek diyebiliriz.

Fiyat: Ücretsiz (uygulama içi satın alımlarla) | Çok parçalı editör: No | Filtreler:Evet | Doğrudan YouTube’a dışa aktar: Hayır | 4K desteği: Evet

Gelişmiş araçlar (örn. Chroma keying)
30 filtre ve 17 geçiş içerir
Odyometre destekli sesli mesajlar

Filmmaker Pro , özellikle iyi renk seçenekleri, filtreler ve yeşil ekran (Green Screen) desteği ile iMovie’den biraz daha gelişmiş bir alternatiftir. İPhone için bu video düzenleyici, video derecelendirmesini içerir ve metin kaplamalarınız için yaklaşık 200 farklı yazı tipi arasından seçim yapmanızı sağlar.

Filmmaker Pro da video çekebilirsiniz. Ancak bu özellik ücretsiz sürümde mevcut değildir. Birçok özellik gibi tüm özellikleri kullanabilmek için tam seti uygulama içi satın alımla alınması gerekir. Satın alımdan sonra, ücretsiz sürümün videoya eklediği filigranları kaldırır. Satın alım sırasına aylık ve yıllık abonelikler arasından seçim yapabilirsiniz. İMovie gibi, çoğu iPhone ve iPad’de 4K videoyu destekler. (iPhone 4K desteği iPhone SE ile başlar).

5. Clips

Sizi hareketin kalbine yerleştiren eğlenceli ve ücretsiz bir video editörü ile baş başa bırakabiliriz.

Fiyat: Ücretsiz | Çok parçalı editör: No | Filtreler: Evet | Doğrudan YouTube’a dışa aktar: Evet | 4K desteği: Hayır

Eğlenceli ve kullanımı kolay
TrueDepth kamerasını kullanır
Ciddi bir düzenleme için değil

Kullanımı son derece kolaydır, Star Wars filmlerinden ve Pixar filmlerinden karmalanmış bir dizi etiket içerir ve birlikte verilen kitaplıktan veya kendi müzik koleksiyonunuzdan kolayca bir film müziği ekleyebilirsiniz. Ses kontrollü başlık güzel bir özellik ve tüm önemli filtreler de mevcut.

Cihazınızda FaceID için TrueDepth kamerası varsa, animasyonlu avatarınızı animasyonlu bir arkaplanın önüne koymak için akıllı Selfie Sahneleri özelliğini de kullanabilirsiniz. Farkınızı ortaya koymak için size büyük özellik katacaktır.

‎Clips
‎Clips
Developer: Apple
Price: Free

6. Magisto

Video düzenleme işlemini kısmen otomatikleştiren akıllı bir uygulama diyebiliriz.

Fiyat: Ücretsiz (uygulama içi satın alımlarla) | Çok parçalı editör: No | Filtreler:Evet | Doğrudan YouTube’a dışa aktar: Evet | 4K desteği: Hayır

Otomatik düzenleme araçları
Kolajlar ve slayt gösterileri oluşturabilir
Abonelikler pahalıdır

Magisto , sosyal medya paylaşımı için tasarlanmış başka bir video editörüdür ve sıfır video düzenleme deneyimi olan insanlar için yaratılmıştır. Eğer video düzenleme üzerine yeterli bilginiz yoksa ilk adımda bu uygulama ile rahatlıkla videolar hazırlayabilirsiniz.

Statik fotoğrafları animasyonlu bir slayt gösterisine dönüştürebilir, video dengeleme ve kırpma gibi özellikleri otomatik olarak uygulayabilir ve sonuçları Facebook, Instagram veya WhatsApp ile kolayca paylaşarak tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

Magisto – Video Editör

Temel özellikler ücretsizdir. Ayda 6.99 $ / £ 6.99 gibi bir meblağa tüm özellikleri kullanabilirsiniz. Daha uzun filmler için destek veren Premium sürümünü aylık 29,99 $ / 29,99 £ alarak sahneleri düzenlemek ve yeniden sıralamak gibi özelliklere sahip olabilirsiniz. Yıllık ödeme yaparsanız, 89,99 $ / £ 89,99 ‘a düşer.

‎Magisto Video Editor & Maker
‎Magisto Video Editor & Maker

7. Quik – GoPro Video Editor

İPhone’unuzdaki aksiyon kamera çekimlerinizden en iyi şekilde yararlanmanın yolu bu uygulamada.

Fiyat: Ücretsiz | Çok parçalı editör: No | Filtreler: Evet | Doğrudan YouTube’a dışa aktar: Evet | 4K desteği: Hayır

Yüz ve gülümseme tanıma
Klipleri müziğe otomatik senkronize eder
4K video desteği yok

Quik – GoPro Video Editor sadece GoPro kullanıcıları için değil, GoPro Plus ile entegre olmasına rağmen GoPro çekimlerinden yüzleri, gülümsemeleri ve belirli eylemleri tanıyabilir. Ayrıca fotoğraf kitaplığınızla birlikte çalışır ve Live Photos için destek içerir.

Adından da anlaşılacağı gibi video düzenlemeyi hızlı yapmak adına tasarlandığı için tek yapmanız gereken kullanmak istediğiniz fotoğrafları ve video klipleri seçmek ve gerisini Quik – GoPro Video Editor ‘e bırakmak olacak.

Quik – GoPro – Video Editör

Klipleri yeniden düzenlemek, biçimlendirmeyi değiştirmek ve görüntüleri hızlandırmak veya yavaşlatmak kolaydır. Normal etiketleri ve metni ekleyebilirsiniz. Ama 4K desteğinin olmaması diğer özelliklerine bakarak çok kayıp olduğunu söyleyemeyiz. Videolarınız çıkışta 1080p veya 720p kalitede olacaktır.

‎Quik - GoPro Video Editor
‎Quik - GoPro Video Editor

8. VideoGrade

İPhone’unuz için gelişmiş video renk derecelendirme istiyorsanız bu uygulamayı es geçmmeyin.

Fiyat: $ 5.99 / £ 5.99 / 39.99 TL | Çok parçalı editör: No | Filtreler: Evet | Doğrudan YouTube’a dışa aktar: Hayır | 4K desteği: Evet

Gerçek zamanlı önizlemeler ve histogramlar
Tüm cihazlarınız için bir abonelik
Videolardan hareketsiz kareler yakalayabilir

Bir sürü klibi kesintisiz bir bütün haline getirmek veya snowboard çekimlerinizdeki bir emojiyi videonuza entegre etmek istiyorsanız, VideoGrade sizin için iPhone video editörü değildir. Bir şeyi ve yalnızca bir parçayı eklemek için tasarlanmıştır.

Renk derecelendirme, bir şeyin rengini değiştirme veya geliştirme sürecidir ve filmleri gerçekten şahane hale getirebilir.

Videolarda olduğu gibi fotoğraflarda ve Live Photos’da da kullanabilir ve ne elde etmek istediğinize bağlı olarak inanılmaz derecede ince ve gülünç derecede dramatik arasında değişen ayarlamalar yapabilirsiniz. 40’tan fazla farklı ayar vardır, önceden ayarlanmış ayarları ileride kolay hatırlama için kaydedebilirsiniz ve 4K videoyu hızlı ve zahmetsizce oluşturabilirsiniz.

‎VideoGrade
‎VideoGrade
Developer: Fidel Lainez
Price: ₺199,99+

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Cok guzel bir uygulama herkes kullanmaları bence özellikle efekt yapmak isteyenler. Tsk ederim güzel bilgiyi bizimle paylaştığınız için. Gezginsezer

 2. ios için video düzenleyici arıyordum denk geldi çok teşekkür ederim

 3. Harika bir konuda paylaşımda bulunmuşsunuz teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir