Nasıl Yapılır?

Başlangıçta Steam ’in Açılması Nasıl Durdurulur? (Video)

Birçok oyuna ev sahipliği yapan Steam 'in başlangıçta açılması sisteminizde yavaşlamaya yada aksamalara sebep olabilir.

Abone Ol

Birçok oyun uygulaması gibi Steam de bilgisayarınızda oturum açabildiğinizde otomatik olarak başlar. Bu, oyunlar otomatik olarak güncelleştirildiğinden veya istediğiniz zaman çevrimiçi olarak görüntülendiğinde, tıkanmış bant genişliğine neden olabilir. Steam’in otomatik başlatmasını hızlı bir şekilde kapatmak kolaydır.

İsterseniz ekibimiz tarafından oluşturulmuş video eşliğinde de işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Windows’da Ayarlar ekranını açmak için Steam > Ayarlar’ı tıklatın. Mac’te tercihler ekranını açmak için Steam > Tercihler’i tıklayın.

Başlangıçta Steam’in Açılması Nasıl Durdurulur?

Ayarlar veya Tercihler menüsüne girdikten sonra, yeni pencerenin sol tarafındaki seçeneklerden “Arayüz” sekmesini tıklayın.

Ardından, “Bilgisayarım Başladığında Steam’i Çalıştır” onay kutusunu arayın ve bunun denetimini kaldırın.

Ayarı istediğiniz gibi değiştirdiğinizde, bu menüyü kapatmak ve ayarı onaylamak için “Tamam”ı tıklatın.

Windows 10’da oynuyorsanız, bunun yerine Windows Görev Yöneticisi aracılığıyla başlangıç programlarını devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Sistem Tercihleri > Kullanıcılar & Gruplar > Giriş Öğeleri’ni açarak ve istediğiniz programların denetimini geri alarak belirli programların Mac’te başlatılmasını engelleyebilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu