TeknolojiUygulamalar

YouTube videosundan GIF nasıl oluşturulur?

Artık bu harika araçlarla favori YouTube videonuzun bir GIF haline getirin.

YouTube gibi sitelerdeki mevcut çevrimiçi videoyu kullanarak kolayca harikalar yaratabilirsiniz. Geçmişte, animasyonlu GIF’ler oluşturmak için Photoshop gibi araçlar kullanmanız gerekebilirdi, ancak artık böyle değil. Kolayca çevrimiçi olarak dilediğiniz gibi GİF’ler yapabilirsiniz.

Bu kılavuzda, bazı basit çevrimiçi araçlarla bir YouTube videosundan nasıl bir GIF yapılacağını size anlatacağım. Bu araçlardan hangisini tercih ederseniz edin, her ikisi de işini iyi yapar ve sadece birkaç dakika içinde GIF’leriniz basit bir şekilde hazırlanır.

MÜKEMMEL ÖZELLEŞTİRME İÇİN GIFS.COM’U KULLANIN

1. Adım : Youtube’dan GIF haline getirmek istediğiniz videonuzu bulun ve URL’yi kopyalayın.

2. Adım : GIFs.com’a gidin . Seçtiğiniz YouTube URL’sini sayfanın solundaki beyaz kutuya yapıştırın (tüm bağlantının kopyalandığından emin olun). Otomatik olarak algılamalıdır. Otomatik algılama hemen çalışmıyorsa, “Devam Et” düğmesini tıklayarak kendi videolarınızı siteye yükleyebilirsiniz.

GIF Oluşturma – Gifs.com

3. Adım :
Videonuz, sol alt köşede bir tanıtım reklamına sahipse, kaybolması için “X” ‘e tıkladığınızdan emin olun (aksi halde GIF’inizde görünür). Ardından, resmin altındaki zaman çizelgesini tıklayın ve animasyonlu GIF’iniz için başlangıç ​​ve bitiş zamanlarını seçin. Mavi alan arası, kullanılacak süreyi gösterir.

 

İstediğiniz kadar uzun ya da kısa yapabilirsiniz, ancak animasyonun uzun olduğunda, dosya boyutunun büyük olacağını unutmayın. GIF’i paylaşmak istediğiniz bazı yerler boyutlara sınır getirebilir. Örneğin, Twitter’ın, mobil cihazlarda 5 MB’lık GIF limiti ve 15 MB’lık GIF çok büyük sayılsa da masaüstünde  15MB bir GIF limiti var.
Ardından, isterseniz bazı efektler, resim yazısı veya çıkartma ekleyin. Ayrıca görüntüyü kırpabilir, görüntüyü izlemeyi daha kolaylaştıracak bulanıklık, dolgu ve diğer birbirinden farklı efektleri ekleyebilirsiniz. Memnun
kaldığınızda, sağ üst köşedeki “Gif Oluştur” a tıklayın. GIF’i oluşturmak biraz zaman alabilir, özellikle de uzun bir
GIF oluşturuyorsanız, sabırlı olun.
GIF Oluşturma – Gifs.com

4. Adım :
 Bir sonraki sayfada GIF’in ismini doğrulamanız ve istediğiniz etiketi seçmeniz isteniyor.
GIF Oluşturma – Gifs.com

5. Adım :
 Son sayfa, yeni oluşturulan GIF’inizi indirme, yerleştirme veya paylaşma seçenekleri sunacaktır. Neye
benzediğini görmek için bir önizleme de verdiniz. Filigranı köşede çıkarmak isterseniz, ancak ayda 8 dolarlık premium hizmete kaydolmak anlamına gelir ve bu da günlük GIF oluşturma için yapmanız gereken bir şey değildir. 

İlgilli :  Samsung Katlanabilir Telefon Özellikleri ve Fiyatı
GIF Oluşturma – Gifs.com
YÜKSEK HIZLI SONUÇLAR İÇİN GİPHY KULLANIN
Bir başka popüler çevrimiçi GIF yapma hizmeti ise Giphy’dir. YouTube ve Vimeo bağlantılarını ve fotoğraflardan manuel olarak oluşturulan GIF’leri destekler. Ayrıca, GIF’inizi özelleştirmek, altyazı eklemek ve diğer öğelerle de istediğiniz gibi donatmak için farklı seçenekler sunar.
1. Adım : GIF yapmak istediğiniz YouTube URL’sini kopyalayın ve Giphy.com‘un GIF yapımcısına gidin.
2. Adım : YouTube veya Vimeo URL’nizi sayfanın altındaki giriş kutusuna yapıştırın.
3. Adım : GIF’inizin başlangıç ​​zamanını ve süresini seçin ve “Süslemeye Devam Et” düğmesine tıklayın.
GIF Oluşturma – Giphy.com

4. Adım :
İsterseniz, çizilmiş bindirmelerin çıkartmaları gibi bir altyazı ekleyin. Memnun kaldığında, “Yüklemeye Devam Et” düğmesine tıklayın.
5. Adım : GIF’in oluşturulmasını bekleyin. Uzunsa, birkaç dakika sürebilir. Tam olarak oluşturulduğunda, yayınlamak için “Yüklemeye Devam Et” düğmesine tıklayın.

6.  Adım : Artık yeni GIF’inizi indirmek, kopyalamak, bir web sitesine yerleştirmek ve daha fazlası için mevcut bağlantıları kullanabilirsiniz!

GIF Oluşturma – Giphy.com
Etiketler
Daha Fazla Göster

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

15 Yorum

    1. İşinize yaraması beni çok mutlu etti. Mutlaka faydası var, daha fazla yükten kurtarıyor bizi. Eğer takıldığınız bir durum olursa bana iletişim kısmından veya yorumla ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı