1. Ana Sayfa
  2. Android & iOS

Android 9 Pie İle Gelen Yenilikler

featured
+ - 1
Android Dünya’da milyarlarca kullanıcıya sahip mobil bir işletim sistemidir. Peki Android 9
Pie’de Google bize neler sunuyor? Android 8 Oreo’dan farkı ne?
Android 9 Pie

Duyarlı Parlaklık

Parlaklık seviyenizi değiştirmenize gerek kalmadan ister gece ister gündüz olsun Android Pie sayesinde telefonunuz otomatik ayarlamayı öğrenir.

Uyarlamalı Pil

Tek bir şarjla daha fazlasını yapın!
‘Adaptive Battery’ telefonu nasıl kullanmak istediğiniz öğrenir ve ona göre pilinizden yiyen gereksiz uygulamaları kapatır.
Ayrıca, çok fazla pil kullanan belirli uygulamaları kısıtlamak için Ayarlar’da önerileri göreceksiniz, böylece piliniz üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz.

 

Ses Yükseltme

Bu yeni Erişilebilirlik Hizmeti sayesinde, sesli bir restoran, konferans veya konser gibi çok sesli ortamlarda sesi artırmak için 100’den fazla ayarı dinamik olarak ayarlayarak konuşmaların anlaşılmasını kolaylaştırın.

Android 9 Pie güncellemesinin geldiği cihazlardan bahsettiğim yazıya buraya tıklayarak gidebilirisiniz.

Rahatsız Etmeyin Modu

Sadece bildirim seslerini değil tüm görsel kesintileri de susturmak için Rahatsız Etmeyin Modunu aktif hale getirin. Yıldızlı kişilerden çağrılar hala gelmeye devam edecek, bu yüzden acil bir şeyi kaçırmamak için endişelenmenize gerek yok.

Bildirim Yönetimi

Artık bir dizi uygulamadan bildirimleri kapatmak için hızlı bir yol var. Bu büyük kolaylık sayesinde yalnızca size yardımcı olanları alıyorsunuz. Ayrıca, almaya devam etmek isteyip istemediğinize dair belirli bildirimleri kaydırarak akıllı bir uyarı alırsınız.

Harici Kamera Desteği

Artık Android 9 ile belirli cihazlarda harici USB / UVC kameraları çalıştırabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yorum Yap