Nasıl Yapılır?Telegram

Telegram ‘da Gizli Sohbet Özelliği Nasıl Etkinleştirilir

Son zamanlarda ortaya çıkan gizlilik politikalarının üzerine Telegram gizliliğe önem verdiğini gösteriyor.

Abone Ol

Telegram, temel olarak kullanıcılara güvenli bir anlık mesajlaşma platformu sağlamaya odaklanmıştır. Uygulamanın veri gizliliği şifreleme, 2FA (iki faktörlü kimlik doğrulama), yerel şifre ve daha fazlası gibi özellikleri yerleşik güvenlik ton ile geliyor.

Ayrıca anlık mesajlaşma platformu, kullanıcılara ek veri güvenliği sağlamak için tasarlanmış bir Gizli Sohbet özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca normal Telegram sohbetinde eksik olan bazı özellikleri de beraberinde getirir. Bu özelliklerin neler olduğunu ve Telegram’daki Gizli Sohbetin normal sohbetlerden ne kadar farklı olduğunu öğrenmek için burayı tıklayın.

Bu arada, Telegram uygulamanızda Gizli Sohbeti etkinleştirmek istiyorsanız, adım adım kılavuzumuzu izleyin:

Ön koşullar:

Uygulamanın en son sürümüne sahip olmanız ve anlık olarak aktif internete bağlı olmanız gerekmektedir.

Telegram'da Gizli Sohbet Özelliği Nasıl Etkinleştirilir

Telegram ‘da Gizli Sohbeti etkinleştirmek için adımlar

  1. Akıllı telefonunuzdaki Telegram’ın uygulamasını açın ve Gizli Sohbeti etkinleştirmek istediğiniz kişinin sohbet penceresine gidin.
  2. Şimdi, kullanıcının profilini açmak için üstten profil simgesine dokunun
  3. Ardından, ‘…’ simgesine dokunun ve Gizli Sohbet seçeneğini seçin

Gizli Sohbetlerin cihaza özel olduğunu unutmayın. Telegram’ınız aynı hesaba veya telefon numarasına bağlı olsa bile diğer cihazlarda kullanılamaz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu