HaberTeknoloji Haberleri

Samsung Galaxy Fold 2 Ağustos Ayında Piyasaya Sürülebilir

Hazırlanan raporlara göre Samsung'un Galaxy Fold 2 için hazırlık yaptığı ortaya çıktı. Serinin ilk katlanabilir telefonundan bazı farklılıkları var.

Yeni Delhi: Görünüşe göre Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefonu piyasaya sürülecek. Güney Koreli bir yayının raporuna göre, şirket Samsung Galaxy Fold 2 için seri üretime başladı.

Daily Korea tarafından hazırlanan rapor, Samsung‘un büyük tedarikçilerle seri üretime gerekli bileşenler için toplu siparişler verdiğini de sözlerine ekledi. Bu, akıllı telefonun Galaxy Note 20 serisi ile birlikte Ağustos ayında piyasaya çıkacağı anlamına geliyor. Raporda ayrıca Samsung’un bu kez Galaxy Fold 2 ‘de plastik ekran yerine Ultra İnce Cam (UTG) kullanacağı belirtiliyor. Bu, şirketin Galaxy Z Flip‘de kullandığı camla aynı.

Samsung Galaxy Fold 2’nin 120Hz yenileme hızına sahip 7.7 inçlik bir ekranla gelmesi bekleniyor. Daha önceki bazı sızıntılar, cihazın bir ekran kamerası da içerebileceğini düşündürmektedir. Samsung’un ayrıca akıllı telefonun dış ekranını da yükseltmesi bekleniyor. Şirketin Samsung Galaxy Fold’un kutulu küçük ekranı yerine üçgen çentikli bir Infinity V ekran içermesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Fold 2

Piyasa tahmini ayrıca Samsung’un bu yıl 2,5 ila 3 milyon adet göndereceğini gösteriyor.

Son zamanlarda, Samsung’un Galaxy Note 20 serisi için sadece çevrimiçi bir etkinlik düzenleyebileceği bildirildi. Rapor, şirketin fiziksel etkinliği atlayabileceğini ve sanal bir Galaxy Unpacked 2020 etkinliği düzenleyeceğini gösteriyor.

Rapor ayrıca, yalnızca çevrimiçi etkinliğin arkasındaki nedenlerden birinin Samsung’un başlatma etkinliğinin boyutu olduğunu gösteriyor. Samsung Galaxy S20’nin Şubat ayında piyasaya sürülmesi, dünyanın dört bir yanından 3.000 katılımcının ilgisini çekti. Dolayısıyla, mevcut duruma göre fiziksel bir fırlatma etkinliği düzenlemek ideal olmayacaktır. Şirket her yıl olduğu gibi bu sefer de en son Note serisini sadece Ağustos ayında piyasaya sürecek.

Samsung Galaxy S20
ÖZET Verim Samsung Exynos 9 Octa
Depolama 128 GB
Kamera 12MP + 64MP + 12MP
Pil 4000 mAh
Görüntüle 15,75 cm (6.2 “)
Veri Deposu 8 GB
Samsung Galaxy Fold 2
ÖZET Verim Snapdragon 865
Depolama 256 GB
Kamera 64MP + 16MP + 13MP
Pil 4500 mAh
Görüntüle 19,28 cm (7,59 “)
Veri Deposu 12 GB
İlgilli :  Huawei, Apple`ı Geçerek Dünyanın İkinci Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu
Etiketler

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı