İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın Adını Değiştiriyor

featured
+ - 0

Facebook, uygulamaların sahipliğini daha iyi açıklamak için en popüler iki uygulamasının Instagram ve WhatsApp adını değiştirdiğini doğruladı. Yakında, Instagram “Facebook’tan Instagram” olarak anılacak ve WhatsApp “Facebook’tan WhatsApp” olacak.

Yeniden markalaşma çabası Cuma günü The Information gazetecileri tarafından keşfedildi ve daha sonra Facebook temsilcileri tarafından onaylandı. Facebook sözcüsü “Biz Facebook parçası olan ürünler ve hizmetler hakkında net olmak istiyoruz” sözlerini dile getirdi. Kaynaklar son zamanlarda değişikliklerden haberdar ve görünür scrutinizing antitröst düzenleyicilerin sonucunda geliyor gibi olduğunu söyledi.

Facebook İsim Değişikliğine Gidiyor

Bu kaynaklara göre, telefonunuzun ve tabletinizin ana ekranında uygulamanın adı aynı kalacak, ancak ilk indiren kişiler için adları App Store’da değişecek.

Kuşkusuz, Facebook adını isimlerini uygulamalara koyarak kazanmaya dayanmıyor: Bu zaten bir ev adı ve gizlilik skandallarıyla ilişkilendirilmiş bir isim. Facebook’un adını en popüler iki uygulamasına koymak, bu uygulamaları olduğundan daha popüler hale getirmez ve kullanıcıların bu uygulamaların güvenliği ve gizliliği konusunda daha dikkatli olmalarına neden olabilir.

Facebook, değişikliklerin ne zaman yürürlüğe gireceğini henüz söylemedi, ancak durumu geliştikçe izlemeye devam edeceğiz.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: Unknown
Price: Free
Instagram
Instagram
Developer: Unknown
Price: Free
‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free
‎Instagram
‎Instagram
Developer: Instagram, Inc.
Price: Free+
WhatsApp Old
WhatsApp Old
Developer: ‪WhatsApp Inc.‬
Price: unknown
Instagram
Instagram
Developer: ‪Instagram‬
Price: Ücretsiz

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yorum Yap