İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Google Chrome Cihazlar Arası Kopyalama ve Yapıştırma Özelliği Getiriyor

featured
+ - 0

Chrome yer imlerinizi senkronize etmek, geçmişe ve cihazlar arasındaki tercihlere göz atmak için Google Hesabınızı zaten kullanabilirsiniz. Ancak şimdi Google bünyesine başka bir özellik ekliyor. Panonuzu senkronize etme yeteneği.

Bu, içeriği bir aygıta kopyalamanıza ve diğerine yapıştırmanıza olanak vererek, adresler veya yol tarifleri gibi ayrıntıları kağıda not etme veya Google Dokümanlar’da bir dosya oluşturma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

Pano paylaşımı varsayılan olarak tüm cihazlarınızda etkin değildir. Güvenlik için, hangi verileri manuel olarak paylaşmasına izin verileceğini seçmeniz gerekir. Hem masaüstünde hem de Android‘de Chrome için geçerli olacak gibi görünüyor.

Google Chrome Pano Kullanımı

Senkronizasyon

Android Polis raporları pano senkronizasyon henüz denemek için mevcut olmamasına rağmen, yakında Chrome Canary’da satışa sunulacak gibi görünüyor. Yeni özelliklerini bünyesine eklerken ilk olmak istiyor.

Özellik geldiğinde hazır olduğunuzdan emin olmak için Chrome Canary’i indirin ve adres çubuğuna chrome: // flag’leri (Boşlukları Silerek) girin. ‘Paylaşılan pano özelliklerini kullanmak için alıcı cihazını etkinleştir’ ve ‘Kullanılacak paylaşılan pano özelliği sinyallerini etkinleştir’ seçeneklerini bulana kadar bayrak listesini (henüz tam olarak uygulanmamış deneysel özellikler) aşağı kaydırın. Bunların her birinin yanındaki durum kutusunu ‘Varsayılan’ ayarından ‘Etkin’ olarak değiştirin ve ardından Chrome Bültenleri bloguna bir göz atın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yorum Yap