İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Android & iOS

Google Adsense Onay Alma Yöntemleri

featured
+ - 0

Günümüz internet ortamında para kazanmanın gayet zor olduğu bir zamandayız. Lakin azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz. 

Bu yazımda sizlere Blog sayfanızın reklam alabilmek için Google Adsense kabul ettirmenin yollarını anlatacağım.

 

Google Adsense

 

 • Her zaman ve her yazınızda özgün olmaya çaba gösterin. Belli bir konuyu anlatırken doğallığı elden bırakmayın. Adsense kabul ettirmek uğruna başkalarının yazılarını kopyala yapıştır yapmayın.
 • Yazdığınız makalelerin etiket kelimelerini ( SEO ) dikkatli yazmaya gayret gösterin. Çünkü Google ‘ın sizin makalelerinizin görmesinde ve arama motorlarında konu hakkında araştırma yapan insanların karşısına çıkmasında önemli bir rolü vardır. Daha açık bir tabirle site trafiğiniz ne kadar çok olursa Adsense onay almanız o kadar kolay olacaktır.
 • Bir kaç makale yazıp asla Adsense için başvuruda bulunmayın. Kesin bir sonuç olarak Google Adsense ‘in size cevabı  ‘ Şuan için başvurunuzu kabul edemiyoruz ‘ olacaktır. Ayrıca kabul olmama sebeplerini ve izlenecek yolları sizlere mail yoluyla bildirecektir.
 • Benim tavsiyem öncelikle zengin içerikli 30 40 makale yazdıktan sonra başvuruda bulunmanızdan yana olacaktır.
 • Blog tema seçiminde dikkatli olun. Temanın SEO ile uyumlu olması Google ‘ın sevdiği bir şeydir. Ayrıca detaylı bir SEO araştırması yapıp bloğunuza uygulayın. Böylelikle Adsense onayı almanız biraz daha kolay olacaktır.
 • Bloğunuzu sürekli aktif tutmaya çalışın. Belli bir periyotlar da makalelerinizi paylaşın.
 • Örneğin 2 günde bir yazılarınızı yayınlayın. Bu şekilde işlem yaptığınızda Google sizin blogla ilgilendiğinizi ve belli zamanlarda yazılarınızı yayınladığınızı anlayacak. Böylelikle Adsense onay almada bir adım daha öne geçeceksiniz.
 • Her zaman dediğim gibi azimli olun Google ‘dan Adsense onayı alıncaya kadar ısrarcı davranın.
 • İlk başvurunuzda genellikle kabul edilmeyeceksinizdir. Google Adsense ‘in kabul etmeme sebeplerini dikkatli okuyun ve planlarınızı o hususlara göre şekillendirin.
 • Onay başvuru aşamasında reklam alanlarınız güzel yerlere konumlandırılmış olsun. Adsense ‘in ilgisini çekmede ve onay almada önemli rolü olacaktır bu hususun.
Yeni yazılarda görüşmek üzere iyi bloglar.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yorum Yap