Nasıl Yapılır?Twitter

Twitter Fleets Paylaşımları Nasıl Sessize Alınır

Yeni bir özelliğe kavuşan Twitter'ın Fleets özelliğinden bazı kullanıcılar rahatsız olmuş durumda. Bu aşamada bu kılavuz sizin kurtarıcınız olacak.

Abone Ol

Twitter, Brezilya, İtalya ve Güney Kore’de birkaç ay test ettikten sonra kısa süre önce Fleets özelliğini Türkiye’de dahil olmak üzere küresel olarak kullanıma sunmaya başladı. Bu özellik Sanpchat, Instagram ve hatta Facebook’da olduğu gibi Twitter’ın 24 saat sonra otomatik olarak kaybolan hikayeleri ele alıyor.

Dünyanın her yerinden insanlar bu özelliği kullanmaya başladı. Bazı Twitter kullanıcılarından ne kadar tepki gelse de Fleets yayınlamaya başladılar.  Ancak, her kullanıcı tarafından gönderilen Fleets’den bildirim almak istemeyen biriyseniz, işte size adım adım kılavuzumuz.

Öncesinde bu kılavuzumuzdan yardım alabilmeniz için Twitter uygulamasının en son sürümüne güncellenmiş olması ve halihazırda bağlanmış bir internet bağlantısı olması gerekmektedir.

Şimdi, Twitter’ın şu anda kullanıcıların Fleets’leri kapatmasına ve diğer Fleets’lerin hesaplarında görünmesini devre dışı bırakmasına izin verdiğini belirtmek önemlidir. Bu durumda, geriye kalan tek seçenek Fleets’leri tek bir sınırlama ile susturmaktır. Twitter ayrıca kullanıcıların tüm Fleets kanalını tamamen susturmasına izin vermez, bu da sadece yeni kanal geldiğinde Fleets’leri tek tek manuel olarak sessize alır.

Twitter Fleets Paylaşımları Nasıl Sessize Alınır

Dolayısıyla, bu çabayı göstermeye hazırsanız, adım adım kılavuzumuzu izleyin.

Twitter’da Fleets ’lerin sesini kapatma:

  1. Akıllı telefonunuzda Twitter uygulamasını açın
  2. Bir açılır menü seçeneği görmek için üstten herhangi bir Fleets paylaşımına basılı tutun
  3. Aşağıda açılan pencereden “@örnekhesap adlı kişiyi sessize al” ‘ı seçin
  4. Şimdi, yalnızca söz konusu hesabın Fleets’lerini veya tweet’lerini de kapatmak isteyip istemediğinizi seçin.
  5. Fleets’lerin sesini kapatmak için “Fleets içeriğini sessize al” ‘ı seçin

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu