HaberTeknoloji Haberleri

Samsung ‘un Akıllı TV Pazarına Hakim Olmak İçin Çalışıyor

Teknoloji devi Samsung hakimiyetini her alanda elinde tutmak için çalışıyor. Şirket 2020 sonuna kadar çıkaracağı akıllı TV'lerle ürün havuzunu geliştiriyor.

Abone Ol

Samsung , 20’den fazla yeni akıllı televizyon ile TV pazarında büyük bir sıçrama yapacak. Yeni akıllı TV’lerin önümüzdeki hafta en kısa sürede piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Şirketin yeni akıllı TV’lerinde ultra HD modeller de yer alacak. TV’lerin farklı fiyat aralığında olması beklenen Samsung, çok çeşitli tüketicileri hedefliyor.

Samsung, Xiaomi, OnePlus, TCL gibi markalarla çok fazla aktivite gören pazardaki en büyük oyunculardan biri oldu. Samsung, fiyat aralığında daha fazla model sunarak pazarda daha büyük bir göçük yapmak istiyor. Xiaomi pazar lideriyken, Çin’den diğer markalar da yetişiyor.

Diğer özellikler ve teknik özellikler bilinmiyor olsa da, Samsung’un Kişisel Bilgisayar Modu, Ev Bulutu, Canlı Yayın ve Müzik Çalar gibi özellikleri eklemesini bekleyebiliriz. Samsung’un yeni TV’lerinin de OTT (video içerik sağlayıcıları) platformuyla ilgili özelliklere sahip olması bekleniyor.

Evden çalışan çok sayıda kullanıcıyla Samsung, üretkenlik özellikleri de ekliyor. Örneğin, şirket 5 GB bulut depolama alanı ile birlikte Office 365’e ücretsiz abonelik ekledi.

Samsung Akıllı TV

Şirket, TV pazarında oldukça meşguldü ve yeni seri ile bu yaz sezonunda 50’den fazla yeni model piyasaya sürecekti. Bunlar arasında en yeni olan QLED 8K TV’lerin ultra ince bir form faktörü, 8K görüntü kalitesi ve surround ses sesini birleştiren endüstrinin ilk 8K TV’si olduğu iddia ediliyor.

Yeni 8K TV serisi, 10 Temmuz 2020’ye kadar şirketin resmi web sitesinde ön siparişlere hazır. Önde gelen tüketici elektroniği mağazaları ve e-ticaret platformları olan tüm Samsung Smart Plaza’larda zaten mevcut.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu