1. Ana Sayfa
 2. Filmler

Harry Potter Filmleri Nasıl İzlenir

Harry Potter Filmleri Nasıl İzlenir
+ - 0

Harry Potter filmlerini sırayla izlemek ister misiniz? Aşağıda, nasıl yapılacağını açıklayacağız. Süper kahramanlar gişeyi ele geçirmeden önce Harry Potter filmlerde en büyük anlaşma oldu. JK Rowling’in romanlarının başarısına eşit olarak, katilleri Lord Voldermort ile savaşarak ebeveynlerinin intikamını alan bir çocuk sihirbazının hikayesi, tüm nesillerin hayal gücünü ele geçirdi.

Harry Potter filmleri 2011’in Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 ile bitmedi. Rowling ayrıca, Albus Dumbledore’un eski bir versiyonunu ve eski arkadaşı / kemer düşmanı Gellert Grindelwald’ı tanıtan 20’li set Fantastik Canavarlar filmlerini yazarak Büyücü Dünyasının geçmişine geri döndü. Üçüncü Fantastik Canavarlar filmindeki prodüksiyonun bu yıl başlaması bekleniyor.

Yirmi yıllık büyülü tarihi kapsayan 10 film var. Fakat hepsi nasıl birbirine uyuyor? Harry Potter filmlerini izlemek için en iyi sıralama nedir? Bu kılavuzda tüm muhteşem Harry Potter filmlerini ve nasıl izleneceğini öğreneceksiniz.

Harry Potter filmlerini kronolojik sırayla izlemeden önce, planlanan üç tane daha Fantastik Canavar filminin olduğunu bilmeye değer. Dizinin 1945’te Albus Dumbledore ve eski BFF dönük nemesis Gellert Grindelwald arasında bir düello ile sona ereceğini biliyoruz, ancak aradaki her şey şu anda bir gizem.

Sıraki geri dönüşün yanı sıra, dizideki Hogwarts filmleri çoğunlukla Rowling’in İngiliz okul takvimini anlatısı için bir çerçeve olarak kullanma kararı sayesinde basit bir doğrusal yapı izliyor. Bu, Potter serisindeki yedi kitabın her birinin, Harry’nin 11 yaşındayken 1991’den başlayarak farklı bir okul yılına (Eylül’den Ağustos’a kadar) odaklandığı anlamına gelir. (Filmler 00’larda yapılmışken ve 21. yüzyıl cep telefonları veya müzik gibi ara sıra anakronizme sahipken, Rowling’in kitaplarıyla aynı özenle hazırlanmış zaman çizelgesini izlemeleri olasıdır. Harry Potter filmlerini Fantastik Canavarlarından 70 yıl sonra çıkarılan uzantılarıdır.)

Harry Potter Filmleri Nasıl İzlenir

Ve Harry Potter’ın hikayesi, sahnede olmasa da, hit sahne oyunu Harry Potter ve Lanetli Çocuk sayesinde geleceğe devam ediyor. Hikaye 2017’de Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nın epilogu sırasında devam ediyor ve şimdi yetişkin olan Harry, Hermione ve Ron ve çocuklarını içeriyor.

Harry Potter Filmlerinin Kronolojik Sıralaması

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]

 • Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)
 • Harry Potter ve Sırlar Odası (2002)
 • Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004)
 • Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005)
 • Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007)
 • Harry Potter ve Melez Prens (2009)
 • Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 (2010)
 • Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011)
 • Fantastik Canavarlar ve Nerede Bulunur (2016)
 • Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları (2018)
 • Fantastik Canavarlar 3 (2021)

[/box]

Filmlerin IMDB Puanına Göre Sıralaması

Harry Potter kitaplarında olduğu gibi, dizideki girişlerin en iyi olduğu hakkındaki görüşler inanılmaz derecede çeşitli ve özneldir. Gerçekten, Harry Potter filmlerini IMDB kullanıcı puanlarına göre sıralamak, fan tepkisinde dikkate değer bir tutarlılık ortaya koyuyor ve sekiz bölümün 7.4 ile 8.1 arasında değiştiği görülüyor.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]

[/box]

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

Yorum Yap