Mobil & PCOyunlar

Mojang, Minecraft ’a Eğitici İçerikler Eklediğini Açıkladı

Mojang ve Xbox bir araya gelerek ücretsiz eğitici içeriklerin Minecraft 'a eklendiğini açıkladı. Oyuncular Uluslararası Uzay İstasyonu'nu ziyaret edip veya deniz biyologları hakkında her şeyi öğrenebilecekler.

Abone Ol

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada okullar kapanırken, Microsoft Minecraft Marketplace‘e ücretsiz eğitim dünyaları içeren yeni bir kategori ekliyor. Bu eğitim listesi, sınıflarda kullanılmak üzere tasarlanmış oyunun sürümü olan Minecraft : Education Edition‘dan geliyor.

Xbox başkanı Phil Spencer, “Daha önce oyunun insanları bir araya getirmek, eğlendirmek, ilham vermek ve bize bağlanmak için benzersiz bir güce sahip olduğuna inandığımı ve bunun bu benzersiz koşullar altında daha da doğru olduğuna inanıyorum” dedi. Topluluk “Birçoğu sosyal uzaklığı uygularken arkadaşlarıyla bağlantıda kalmak için oyun oynamak istiyor. Şu anda müşterilerimizden daha önce benzeri görülmemiş bir oyun talebi görüyoruz.”

Minecraft Uzay İstasyonu

Microsoft bu koleksiyonu ailelerin “çocuklarına uzaktan öğrenme konusunda yardım etme ihtiyacında gezinme ve eğlenmek için zaman ayırarak dengeleme” konusunda yardımcı olması için yayınladı. Okul kapanışlarının ardından kalan boşluğu doldururken çocukların oynamasına izin vermek için tasarlanmıştır. Orada açıkçası beni biraz kıskanç yapan oldukça düzgün dersler var. İlk okul bilgisayarım bir BBC Micro’du, bu yüzden Uluslararası Uzay İstasyonu’nun bloklu bir versiyonunu ziyaret etmedim.

ISS hakkında bilgi edinmenin yanı sıra, çocuklar bir robotla kod yazacak, Washington DC’deki simge yapıları keşfedecek, 3D fraktallar inşa edecek ve deniz biyoloğu olmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenecekler. Microsoft, bugün piyasadaki dersleri ücretsiz olarak yayınlıyor ve 30 Haziran’a kadar indirebileceksiniz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu