Uncategorized

Samsung Katlanabilir Telefon Özellikleri ve Fiyatı

Abone Ol

 

Samsung’un katlanabilir telefonu, Android telefonlar arasında çığır açan bu teknolojik ürün piyasaya çıkmasıyla birlikte tüm dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor.
Geçtiğimiz Çarşamba günü Samsung, önümüzdeki aylarda seri üretileceğini söyleyerek yaklaşmakta olan katlanabilir telefonun hakkında ilk izlenimlerini sundu.
Samsung Katlanabilir Telefon
Samsung’un mobil pazarlama başkan yardımcısı olan Justin Denison, tamamen açıldığında bir tablet olan ve daha sonra kapatıldığında yeniden telefon olan bu cihazı gösterdi. Herhangi bir bozulma olmadan cihazı tekrar tekrar açıp kapatmanıza izin veren Infinity Flex Ekran adı verilen yeni bir ekran teknolojisi kullandıklarını söyledi.
Denison, “Infinity Flex Ekranı tamamen yeni bir mobil platform oluşturuyor” dedi. “Ekranınızın boyutunun yalnızca cihazın kendisi kadar büyük olabileceği bir dünyada yaşıyoruz. Daha önce hiç olmadığı gibi gözlemlemenize, izlemenize ve çoklu görevlerde size yardımcı olması için  Samsung’u yeni bir boyuta geçirdik.”
Denison, bu cihazın Galaxy X serisi ya da Galaxy F serisi olacağını dile getirerek, katlanabilir ekranın optimizasyonu için, Google ile ortaklaşa çalıştıklarını da özellikle belirtti. Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek telefonun etiket fiyatı ise 1500$ ile 2000$ arasında olması bekleniyor.
Denison, Samsung’un aynı zamanda rulo ve gerilebilir ekran teknolojisi üzerinde çalıştığını da ekledi.
Samsung’un katlanabilir telefonu hakkında elimize  geçen ilk bilgilere göre, açık olduğu zaman 7.3 inçlik ekran boyutuna sahip olan telefon, katlandığında 4.5 inç boyuta sahip oluyor. Beklentileri artıran bu son teknoloji telefonda Samsung, ara yüzünü One UI ile yeniden tasarladı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

8 Yorum

    1. Evet ne yazık ki dolar ile geldiği için baya bir pahalı oluyor. Şuan ki kura göre 8000₺ ile 10500₺ arası olması bekleniyor. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

    1. Öylede denebilir ama yükselen sadece telefon fiyatları olmadı. Neredeyse kullandığımız tüm araçlara zam geldi. Ayrıca bu telefonu bu özelliğinden dolayı her vatandaşın kullanacağını sanmıyorum. Açıldığında tablet olabilen telefon iş adamlarının daha çok ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Bu yüzden dolayıdır ki fiyatın onlar için gayet makul olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: