Nasıl Yapılır?Netflix

Netflix Profil Kilidi Ekleme

Netflix'de izlediğiniz dizi veya filmleri çoklu profildeki diğer kişilere gizlemek isteyebilirsiniz. Artık mümkün 4 haneli PIN ile profilinize şifre koyabilirsiniz.

Abone Ol

Netflix sonunda profilleri bir şifre ile korumanıza izin veriyor. Bu, özellikle hesabınızı kullanan çocuklarınız varsa kullanışlıdır. Yetişkin profilinizi bir şifre ile kilitleyerek çocukların yalnızca kendi profillerini kullanabilmelerini sağlayabilirsiniz.

Bu seçenekleri bulmak için Netflix web sitesine gidin, ekranın sağ üst köşesindeki profil simgenizin üzerine gelin ve hesap ayarlarınızı bulmak için ” Hesap ” a tıklayın.

Profil ve Ebeveyn Denetimleri altında, kısıtlamak istediğiniz profilin sağındaki oku tıklayın.

“Profil Kilidi” nin sağındaki “Değiştir” düğmesini tıklayın. Henüz bir şifre ayarlanmadıysanız, bu özellik “Kapalı” olacaktır.

İsterseniz video yardımıyla da yapabilirsiniz.

Netflix şifrenizi girmeniz gerekecek. Hesabınızı başkalarıyla paylaşırsanız, Netflix şifreniz olan herkes bu sayfaya gelip PIN kodunu değiştirebilir veya kaldırabilir. Bunun için parolalarınızı kimseyle paylaşmayın.

“[Kullanıcı] adlı profile erişmek için PIN kodu girilmesini iste” kutusunu işaretleyin ve dört haneli bir sayısal şifre girin.

İsterseniz, “Yeni profiller eklemek için [Kullanıcı] şifresini Zorunlu Kıl” seçeneğini de etkinleştirebilirsiniz. Bu, PIN kodunuzu bilmedikçe kişilerin Netflix hesabınızda yeni profiller oluşturmasını engeller.

Seçtiğiniz PIN kodunu etkinleştirmek için “Kaydet” düğmesini tıklayın.

Netflix’i kullanmayı tamamladığınızda, menüyü açabilir ve profilinizden çıkış yapmak için “Profilden Çık” ı seçebilirsiniz.

Netflix’in ebeveyn denetimleriyle, içeriği profillere göre yaş derecelendirmesine göre de filtreleyebilirsiniz. Hesap ayarları sayfasındaki bir hesabın bu seçeneklere erişmesi için “Profil kilidi” seçeneğinin üzerindeki “Görüntüleme kısıtlamaları” nın yanındaki “Değiştir” düğmesini tıklayın.

Artık, PIN kodlarıyla çocukların kendi profillerine sadık kalmasını ve sizinkini geri çekip açmamasını sağlayabilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve nasıl yapılır içeriğini okumak isterseniz teknomercek.com'a göz atın! Daha fazlası için Twitter, Instagram, Youtube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Etiketler
Abone Ol

İsmail Durcan

Teknoloji, Bilim ve Sosyal Medya üzerine yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler üzerine bu konular hakkında yazılar yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Karantina günleri başlayınca arkadaşlarla aldık biz de bir hesap. Bu işimize yarayacak, teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: